ביקור ב"אקספו" של מרתון ברלין

| שתף |

אחת מהחוויות המרכזיות עבור רצי המרתון היא ביקור ב"אקספו". היריד הענק בברלין פתוח לכל חובבי הספורט, שם מציגות כל חברות הספורט את מוצריהם. האווירה מחשמלת.

תאריך: 25/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 ההתרגשות הגדולה עבור רצי המרתון מגיעה כאשר מגיעים לאסוף את שקיות המשתתף. אלפים נוהרים בשיירות וכולם מובלים למקום אחד- "האקספו". מי שלא השתתף במרתון גדול כמו ברלין, לא יכול להבין את המימדים של יריד ספורט ענק.

השנה, החליטו מארגני המרתון להקים את נקודת חלוקת המספרים ואת מיקום חברות הספורט השונות בשדה התעופה הישן "טמפלהוף". שדה התעופה שהפסיק להיות פעיל, הפך למשך ארבעה ימים ליריד ספורט לחובבי הפעילות הגופנית. ביריד, אפשר למצוא כל אביזר ספורט, תוסף תזונה, נעלי ריצה והליכה ועוד מגוון מוצרים משלימים. 

תחנת איסוף המספרים אף היא מתחם גדול ומתוחכם. על מנת לחלק את מספרי החזה לכ-40 אלף הרצים המערכת חייבת להיות מתופעלת כהוגן. ואכן, עשרות העובדים של מרתון ברלין מחלקים את המספרים ביעילות ולאחר-מכן אף מוודאים שיש התאמה בין המספר לצ'יפ האלקטרוני של כל אחד.

אחרי שהרצים אספו את מספר החזה, אפשר להירגע ולטייל במתחם ולהצטייד בכל מה שצריך (ובעיקר רוצים). כמו כן, מתחם האוכל והבידור הממוקם לצד מסלולי ההמראה של שדה התעופה, מרשים ביותר. אי אפשר שלא להתרגש מכמות האנשים, מהמוזיקה ומהאווירה המחשמלת.

מזג האוויר

בשעות הצהריים של יום שבת, החל לרדת גשם בברלין, הצפוי להימשך בארבעת הימים הקרובים. הטמפרטורה הממוצעת צפויה להיות מחר כ-15 מעלות, כך שצפוי לרצים בוקר קריר וגשום. אפשר להתנחם במסלול המהיר והמרהיב שהעיר מספקת לרצים.

סגור