ברנארד לאגאט מביט על היום שאחרי לונדון

| שתף |

בראנרד לאגאט (35) הוכיח שהוא עדיין יכול להתחרות עם הרצים הטובים בעולם, אך עם זאת הוא מבין שהקריירה שלו מתקרבת לסופה. בראיון ליוניברסל ספורט סיפר לאגאט כי הוא צפוי לפרוש מהמסלול אחרי המשחקים האולימפיים ב - 2012 ולהפנות את תשומת לבו אל מרוצי הכביש, אולי לריצת המרתון.

תאריך: 02/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

כשהוא ממשיך להדהים בכל פעם שהוא נועל את נעליו, זה הפך לאימרה שניתן לתאר את בראנרד לאגאט כ'חסר גיל'. 

השנה לאגאט בן ה- 35, רץ 1500 מ' בזמן המהיר שלו מאז 2007. קבע שיא אמריקאי חדש ב - 3000 מ' ואת מרחק ה-5000 מ' שיפר גם באצטדיון פתוח וגם באולם. הוא גם ניצח ב - Eighth Wannamaker Mile, זכה בתואר העולמי בריצת 3000 מ' באולם, ובתואר האמריקאי ב - 5000 מ'. לאגאט אף זכה בתארים בגביע הבין-יבשתי  של ה-3000 מ' ו ה- 5000 מ'.

עם תוצאות כאלה בגילו המתקדם אפשר לחשוב שלאגאט הוא בעל כוח ללא גבולות. לאגאט יודע כי החול של שעון החול בקריירה שלו הולך ואוזל.
לאגאט נותן דגש עצום על ריצות  המסלול בשנים הקרובות בקריירה ארוכת השנים שלו. הוא רוצה להחזיר לעצמו את התואר העולמי ב - 5000 מ'. אליפות העולם באתלטיקה קלה תיערך בקיץ הקרוב (2011) בדאגו - דרום קוריאה, לאגאט יודע שזכייה באליפות העולם תאפשר לו נקודת פתיחה טובה לקראת האולימפידה שתיערך בלונדון 2012 ושם הוא ינסה לזכות בזהב.

כשלאגאט מסתכל על מעבר לאולימפידה הבאה נראה שלא יהיו עוד עונות מסלול בשבילו.

"2012 לא תהיה סוף הקריירה בשבילי, אבל סופן של תחרויות המסלול שלי, את זה אוכל לומר בוודאות", אמר לאגאט. "אם אוכל להמשיך להתחרות בשנת 2013, זה יהיה כמו סיור פרידה, פשוט אהנה לעבור במקומות כמו לונדון, ברלין, לנופף להמונים ולברך אותם על התמיכה שלהם בקריירה שלי לאורך השנים".

אל תאמינו ללאגאט שהוא רוצה לעלות המסלול רק כדי לומר להתראות. האיש הזה תחרותי בליבו וכל שברצונו הוא לנצח כמו כל אחד בתחרות. הוא פשוט זקוק לאתגרים חדשים כל הזמן.

לאגאט מבין שמהירות ה - 1500 מ' שלו היא לא כמו שהייתה פעם. אך מנגד הוא יודע שהמהירות שלו היא כ'נשק סודי' שיעזור לו במרחקים הארוכים יותר. לאגאט נשבע בעונה שעברה שהוא חוזר למסלול כדי לנסות ולשפר את שיא העולם של בקלה האתיופי אשר ניצח את לאגאט ב - 5000 מ' באליפות העולם שנערכה בברלין 2009.

אחת מהתוצאות של שינוי הכיוון של לאגאט היא בחירת מרוצי הכביש לאחרונה שבהם הוא מתברג תמיד במקומות הראשונים ואף מנצח.

"זה כיף, ויש לי הרבה אנשים שאני יכול לחקות בחיי," הוא אמר. "לדוגמה, פול טרגט, שפרש מן המסלול והיה אחד הרצים הטובים ביותר אי פעם על הכביש, היילה גבריאסילאסי. שניהם גם אנשי עסקים ואנשי עבודה קשה ואהיה גאה להיות כמוהם".

עד כה, במירוץ הכביש הארוך בשדרה החמישית בניו-יורק לאגאט כבר הוזנק שבוע שעבר אך תוכניותיו הם להגיע גם לזינוק 20 בלוקים משם בלב מנהטן (המקום שמוזנק מרתון ניו-יורק).

"אני רוצה לרוץ מרתון", אמר לאגאט. "הכול אפשרי. זה עניין של הנפש, אם אתה מוכן, אתה יכול לעשות את זה. כמובן, הגוף שלי לא יהיה של בן 21. עד 2013, אני אהיה בן 38. אולי הגוף שלי יגיד, 'היי, קח את זה בקלות, אתה כבר לא ילד'. אך אם הוא ישתף פעולה כמו במרוצת השנים, אהיה חייב להקשיב לו".

 

סגור