מאייר וארסלן מנצחים בגרנד-פרי בריצת הרים

| שתף |

המירוץ ב"סמרנה-גורה" היה המירוץ האחרון של ה- WMRA (איגוד ריצות ההרים העולמי) בסבב הגרנד-פרי. המנצחים הוכתרו כבר לפני המירוץ, ארסלן ומאייר,כיוון שצברו מספיק נקודות במהלך התחרויות הקודמות. לעומת זאת, שאר התוצאות והמיקומים הוכרעו במירוץ הנוכחי.

תאריך: 03/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 רצים מכ-10 מדינות בעולם התאספו בשבת האחרונה בעיירה "סמרה גורה" צפונית ללובליאנה, בירת סלובניה. מזג האוויר היה קריר אך יבש, תנאים מצוינים לרצים. מארגני המירוץ, עשו שינויים במסלול התחרות השנה, בעקבות עלייה תלולה מאד וירידה חדה ומסוכנת, ובכך המסלול עמד על כ-10 ק"מ. עדיין, בדומה לשנה שעברה, שיפוע הטיפוס עמד על 730 מ' ובירידה כ-300 מ'.

הרץ התורכי, אמט ארסלן, הינו הרץ הלא אפריקאי המהיר ביותר שסיים באליפות העולם בריצת הרים לפני ארבעה שבועות גם כן בסלובניה. ארסלן, שהתחרה בצמוד לאלוף העולם 6 פעמים יונתן וויאט, התחיל בצמוד אליו את המסלול. וויאט התחרה על המסלול הטכני והקשה מספר פעמים. וויאט הוביל את התחרות אולם ארסלן ואלוף התחרות מלפני שנתיים הצ'כי רוברט קרופיקה, עברו את וויאט לקראת סוף המירוץ. לאחר הירידה האחרונה ההובלה היתה שייכת לארסלן ואף הוא קבע שיא מסלול של 42:28 דק'.

האוסטרית, אנדראה מאייר, הראתה את יתרונה כבר לפני חודש באליפות העולם, וגם בגראנד-פרי לא ויתרה על נצחונה. מאייר הובילה מההתחלה וחצתה את קו הסיום בזמן של 48:48 דק', כשתי דקות וחצי לפני הרצה השנייה, אנטונלה קונפורטולה-וויאט מאיטליה. שלישית סיימה מטייה קוזובלי המקומית.

המירוץ ב"סמרה-גורה" היה המירוץ האחרון של ה- WMRA (איגוד ריצות ההרים העולמי) בסבב הגרנד-פרי. המנצחים הוכתרו כבר לפני המירוץ, ארסלן ומאייר,כיוון שצברו מספיק נקודות במהלך התחרויות הקודמות. לעומת זאת, שאר התוצאות והמיקומים הוכרעו במירוץ הנוכחי. וויאט סיים שני, ושלישי דויד שניצר משוויץ. בנשים, אחרי מאייר סיימה שנייה בריטון ג'סקה לורן ושלישית אנה פרוסט, שתיהן מניו-זילנד.

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

סגור