חודש הכושר והבריאות בצה"ל יוצא לדרך

| שתף |

גולת הכותרת של חודש זה הינה אליפות צה"ל למפקדים שבה יתמודדו על גביע הרמטכ"ל, שתיערך השבוע במכון ווינגייט.

תאריך: 04/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

.מהפכת הכושר והבריאות בצה"ל ממשיכה לצבור תאוצה. בשבוע הקרוב ייצא לדרך חודש המודעות לכושר הגופני והבריאות בכלל יחידות צה"ל. מטרת מיזם זה היא לקדם אוכלסיות נוספות להיכנס למעגל המתאמנים בצה"ל ולהגביר את המודעות על שמירת הכושר והבריאות בצה"ל. גולת הכותרת של חודש זה הינו אליפות צה"ל למפקדים שבה יתמודדו על גביע הרמטכ"ל, שתיערך השבוע במכון ווינגייט. אליפות צה"ל למפקדים הינו אירוע הספורט הגדול במדינת ישראל. משתתפים בו עשרות אלפי מפקדים מכלל זרועות ויחידות צה"ל. סוף היום מוכרז בטקס מרשים בנוכחות הרמטכ"ל הזרוע / הפיקוד הזוכה. בשנה שעברה אמ"ן זכו במקום הראשון הכללי.


עם מינויו לתפקיד רמ"ח כושר קרבי בשנת 2007, יזם אלוף משנה ד"ר אבי מויאל 'תכנית לקידום אורח חיים בריא בצה"ל'. התכנית מאגדת בתוכה מספר מסגרות מקצעויות, המשמשות כפלטפורמות לעידוד הפעילות והתרבות הגופנית בדגש על המפקדים ואנשי הקבע. הכוונה היא שבאמצעות הטמעת הנושא בקרב המפקדים תושג המטרה ותחלחל עד אחרון החיילים. תכנית זו אושרה ע"י סגן הרמטכ"ל ויצאה לדרך במספר פרוייקטים הפועלים במקביל. חודש הכושר והבריאות בצה"ל שיחל השבוע הוא אחד הפרוייקטים שבו הזרקור יועבר אל אנשי הכושר הגופני ביחידות השונות.

במהלך החדשיים האחרונים מערך הכושר הקרבי פעל בקדחתנות כדי להציג ולאשר מול מפקדי היחידות תוכניות מפורטות לחודש הכושר והבריאות. התוכניות שהיו מפוקחות ע"י קציני הכושר הקרבי הזרועיים כוללות: ימי עיון, הרצאות, אימונים ייחודיים פתוחים וייעוצים אישיים בנושאי תזונה, כושר גופני ובריאות. בחלק מהיחידות אף הוזמנו אנשי מקצוע מבחוץ כדי להעביר הרצאות מקצועיות.

פקודות צה"ל קובעות כי כל מפקד וחייל בצה"ל חייב לבצע ולעבור בוחן כושר גופני בסיסי הכולל בוחן כוח (ידיים ובטן) וריצה/הליכה למרחק 2000 / 4000 מ'. במהלך השנים האחרונות התבצעה אכיפה להוראה זו ,דבר שגרם לכניסתם של עשרות אלפי חיילים נוספים למעגל שומרי הכושר בצה"ל. ציוני הכושר הגופני הוכנסו לגיליון האישי השלישותי. כל מפקד יכול לעקוב אחרי ציוני הכושר של פקודיו במהלך השירות. מרכיב חשוב נוסף שהוחזר על מנת לקדם את כושרו הגופני של המפקד, הוא שמבחן הכושר הגופני הוא מבחן חובה להעלאה בדרגה.

בחלק מהיחידות ,ביצוע בוחן הכושר מתבצע במהלך השבוע הקרוב כחלק משבוע הכושר והבריאות בצה"ל.
עולם הריצה מאחל בהצלחה למפקדים המשתתפים באליפות צה"ל למפקדים ויעקוב מקרוב אחרי האליפות.

 

 

 

בתמונה: הרמטכ"ל (במרכז) והרמ"ח (משמאל), באליפות ב-2008. 

התמונה באדיבות דובר צה"ל

סגור