משחקי חבר העמים הבריטי נפתחו

| שתף |

לאחר כשלים רבים וסכנה לביטול המשחקים, נפתחו שלשום משחקי חבר העמים הבריטי בניו-דלהי, הודו. ביום רביעי יחלו תחרויות האתלטיקה.

תאריך: 05/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

נדמה היה כי משחקי חבר העמים הבריטי לא יפתחו השנה בניו-דלהי, אולם ההודים הוכיחו אחרת, בטקס הפתיחה המפואר שנערך שלשום באצטדיון בעיר. מספר בעיות עמדו השנה בפני המארגנים, חלקם קשורים למתקני הספורט עצמם וחלק גדול קשור לאתלטים ובתאריך קיום המשחקים.

משחקי חבר העמים הבריטי נקבעו להתקיים השנה כחודשיים לאחר אליפות אירופה, וכמו כן אחרי ליגת היהלום שנערכה אחרי האליפות. רצף התחרויות היווה בעיה עבור האתלטים של חבר העמים הבריטי והאתלטים היו צריכים לבחור. הבחירה, הביאה לנשירת אתלטים רבים שבעיניהם משחקי חבר העמים אינם "זוהרים" כשאר האירועים הקודמים. בנוסף, מבחינה מקצועית יש קושי רב לשמור על כושר שיא ברצף כזה של תחרויות גדולות. עבור אתלטים רבים, העונה מסתיימת בחודשי הקיץ (אלא אם כן מתקיימת אולימפיאדה ואז תכנון התחרויות נעשה אחרת) ולכן חודש אוקטובר עבור רבים הוא כבר סוף העונה.

כשלים רבים הופיעו עם הכנת המתקנים לבואם של האתלטים. הגיעו תלונות רבות מאתלטים שהגיעו לניו-דלהי מספר ימים לפני המשחקים ונוכחו לגלות שתנאי המגורים אינם הולמים. כמו כן, היו שמועות על איומי טרור על העיר, וכן בשל מזג האוויר באזור הסתבר שיש ריבוי נחשי קוברה בעיר. בשבועות האחרונים דווחו באתרי החדשות בעולם על נשירה של אתלטים, לרוב בלתי מוסברת. כך למשל מדליסט הכסף מדרום אפריקה קוהוס מוקהונה, שסרב לעלות על המטוס עם נבחרתו. בעקבות נשירה של אתלטים רבים, מפת המועמדים לניצחון השתנתה. עוד יעדרו בשל פציעה: דויד רודישה (שיאן העולם ב-800 מ'), והמדלסיטים מאליפות העולם בברצלונה כמו: מיכאל רימר, מרטין רוני, ומיכאל בינגהאם.

מחר יחלו אירועי האתלטיקה במשחקים וסיקור של התחרות יופיע באתר עולם הריצה.

 

 

סגור