סיקור היום השני - משחקי חבר העמים הבריטי

| שתף |

ריצת 100 מ' סיפקה מתחים רבים, לאחר שינוי המנצחים בעקבות פסילות. סאלי פירסון האוסטרלית הפסידה את הזהב ויצאה בבכי מן האצטדיון.

תאריך: 08/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מוקד העניין בדרך-כלל במירוץ למרחק 100מ' הוא בקו הסיום, אך בשני הגמרים שהוזנקו ביום השני של משחקי חבר העמים הבריטי בדלהי כל תשומת הלב הופנתה דווקא אל הזינוקים.
סאלי פירסון האוסטרלית, מדלסיטית הכסף האולימפית ב – 100מ' משוכות זכתה כביכול בגמר ה – 100 מ' בתוצאה של 11.27 שנ'. פירסון ערכה סיבוב ניצחון כאשר היא עטופה בדגל מדינתה. לאחר מכן הסתבר כי היתה פסילה של פירסון ולאורה טרנר  הבריטית, בזינוק למקצה.

בסופו של עניין הסתבר לאחר תהליך ארוך ומביך שמי שניצחה במקצה היתה הניגרית אוסיימי אודמולה שקודמה למקום הראשון וזכתה במדליית הזהב עם זמן של 11.32 שנ'. נטאשה מייארס קודמה למקום השני וזכתה במדליית הכסף עם 11.37 שנ' והשלישית היתה האנגלייה קתרין אנדקוט עם שיא אישי של 11.44 שנ'.

עוד דווח מאוחר יותר, כי האוסטרלית אשר הפגינה מספר הופעות מרשימות העונה ביניהן הופעתה בליגת היהלום שנערכה בשטוקהולם השנה, נסעה בחזרה לכפר הספורטאים באותו אוטובוס עם הקבוצה האנגלית והספיקה לומר למנהל הקבוצה שניגש לנחמה שהיא בסדר ואין לה כל טענה לזוכת הארד האנגלייה קתרין אנדקוט, היא אף הדגישה שהיא מפרגנת לה על זכייתה.

לאחר שפירסון יצאה בדמעות מהאצטדיון, מארק לואיס-פרנסיס האנגלי עדיין תהה בעובדה שהזינוק שלו היה מעורער כיוון שהחליק, עניין שעלה לו במדליית הזהב. כאשר העניין הובהר לאחר ערעורו על המתקן שכביכול הכשילו, הוא זכה במדליית הכסף בזמן של 10.20 שנ', אחרי הרץ מג'מייקה לרון קלארק שקבע 10.12 שנ'. בהיעדרם של אוסיין בולט ואסאפה פאוול, אלופי המרחק ב-2006, קלארק עדיין מייצג את ג'מייקה בכבוד ומוכיח את עליונות המדינה במקצועות הספרינט.

זו היא הפעם השנייה עבור מארק לואיס פרנסיס שמזלו אינו משחק לו במשחקי חבר העמים הבריטי. לפני 8 שנים במשחקים במנצ'סטר הוא נאלץ לפרוש מריצת ה-100 מ' עקב פציעה בשריר הירך האחורי.  במדליית הארד זכה אהרון ארמסטרונג מטרינידד וטובגו בזמן של 10.24 שנ'.
 

בהדיפת כדור- ברזל נקבע שיא המשחקים בגברים על-ידי הקנדי דילן ארמסטרונג שניצח עם 21.02 מ'. ביידוי פטיש בנשים גם נקבע שיא המשחקים על ידי סולטנה פריזל שזרקה 68.57.

במקצוע הדקטלון, הקנדי ג'יימי אג'טי-נלסון הוביל כבר בחצי הדרך עם 4238 נק' כאשר אחריו מרטין ברוקמן עם 4114 נק', ושלישי ברט ניודיק מניו-זילנד עם 4075 נק'.

 

 

 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

סגור