סיכום רוכב ישראל - יום המסע השלישי, ממצפה רמון לאילת

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • סיכום רוכב ישראל - יום המסע השלישי, ממצפה רמון לאילת

לאחר יומיים רצופים של רכיבה מאור ראשון עד שעות אחר הצהרים, הוזנקו משתתפי "רוכב ישראל" ליומו האחרון של מסע האופניים הגדול מסוגו בישראל. המסע חצה את ישראל מצפונה לדרומה ועבר דרך חבלי ארץ מגוונים. הרוכבים מסכמים את המסע כחוויה מרגשת ומיוחדת במינה.

תאריך: 09/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

עם הזריחה התכנסו מאות הרוכבים הלוקחים חלק במסע האופניים "רוכב ישראל" ביציאה מהמצפה הצופה על מכתש רמון, לאחד מרגעי השיא של הרכיבה. ירידה מטורפת ומטריפה ממצפה רמון אל תוך המכתש, הרוכבים חצו את המכתש עד לצומת ציחור, עמדת ריענון ומזון ראשונה.

משם המשיכו הרוכבים לצומת שיזפון לנקודת הרענון השניה. פנייה מערבה לכביש 12 המוביל למצוקי עובדה, בקעת סיירים,צומת סיירים ועצירה עמדת בריענון נוספת, תצפיות על מישורי בקעת הירח ומעבר נטפים עד לירידה ארוכה ותלולה של 12 ק"מ דרך מעלה אילת בואכה העיר, לנקודת הסיום בבריכת השחייה העירונית.

סה"כ מרחק רכיבה יומי 158 ק"מ.


לאחר מנוחה וארוחת צהרים התחילו הרוכבים את דרכם צפונה מי ברכב, מי באוטובוס, מי בטיסה ומי אשר בחר להישאר עוד לילה באילת.

לסיכומו של המסע:

מסלול רוכב ישראל נמשך לאורך 519 ק"מ ועבר בתוואי נוף מגוונים מצפון הארץ לדרומה.
בחירת המסלול הותאמה לרוכבי אופנים מנוסים, המסוגלים לעמוד במאמץ הנדרש ולרכוב במשך 3 ימים כ- 180 ק"מ ליום במהירות ממוצעת של 25 קמ"ש.

מארגן רוכב ישראל 2010, דן בזנר מחברת צימוק סיכם:

"כמו בשמונה הפעמים הקודמות גם הפעם התשיעית היתה אתגר לא קטן ואני מקווה שעמדנו בו בכבוד. השנה היו לנו קבוצות רוכבים ואני מקווה שהרוכב הבא יביא אליו עוד קבוצות שיראו במסע את אירוע השיא של הקבוצה. פנינו לאירוע הבא, הטור דה ישראל שטח בחודש הבא בצפון והטור דה ישראל כביש בחודש מרץ הבא".


 

 

סגור