יום ראשון הגדול - כל האירועים שמתקיימים היום ברחבי העולם

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • יום ראשון הגדול - כל האירועים שמתקיימים היום ברחבי העולם

גלעד רותם ונינה פקרמן סיימו לפנות בוקר (שעון ישראל) את תחרות האיירונמן בקונה, הוואי. בהמשך היום: מרתון שיקגו, 10 ק"מ בברלין ואצלנו בערב יוזנק מירוץ הלילה של נייקי. עדכונים יופיעו בעולם הריצה.

תאריך: 10/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 אליפות העולם באיירונמן- קונה,הוואי

שני הנציגים הישראלים, אלופי ישראל, סיימו לפנות בוקר את התחרות הקשה בהוואי. נינה פקרמן, שלה היתה זו אליפות העולם הראשונה סיימה בזמן של 9:55:16 שעות, מקום ראשון בקבוצת הגיל שלה. גלעד רותם סיים בזמן של 9:11 שעות, מקום 7 בקבוצת גילו. נראה כי היתה תחרות קשה עבור גלעד. בשנה שעברה סיים שני בקבוצת גילו. המנצח של התחרות הינו כריס מקורמק, שהיה אלוף העולם גם ב-2007.בנשים ניצחה מרינדה קרפריי, שסיימה שנייה בשנה שעברה.

 

מרתון שיקגו 

היום יעמדו על קו הזינוק במרתון שיקאגו מיטב רצי המרתון בעולם, הרשימה האיכותית ביותר שנראתה בכל הסטוריית קיומו של המרתון. בקרב הגברים ישתתפו: דריבה מרגה האתיופי, מנצח מרתון בוסטון 2009, פאיסה לילזה בעל שיא אישי של 2:05:23 שע', מנצח מהשנה שעברה, שינסה להגן על תוארו משיקאגו-סמי ווניג'רו הקנייתי, וכן  מנצח מרתון לונדון האחרון טסגיה קבדהמאתיופיה. עוד ירוץ, רוברט קיפרונו צ'ריוט הקנייתימנצח מרתון בוסטון.

בקרב הנשים נוכל לצפות בשלישייה מאתיופיה בקרב מסקרן: אסטדה בייסה -פעמיים מנצחת מרתון פריז, אסקלה טאפה מגרסה- רצה מוכשרת חדשה שהשתתפה בברלין 2008, ממיטו דאקסה- מנצחת מרתון דובאיי האחרון. אלו תצטרפנה אל מנצחת מרתון שיקאגו מהשנה שעברה, ליליה שובוקובה הרוסייה, אל אירינה מיקיטנקו הגרמנייה, מנצחת מרתון ברלין ולונדון בשנת 2008, ואל האמריקאית הבכירה מגדלנה לואי-בולט.

מרתון שיקגו הינו אחד מ"חמשת הגדולים" ולכן הוא מושך אליו מדי שנה את הרצים הטובים בעולם. כמו כן מרתון שיקגו ידוע במסלולו המהיר. השנה המרתון ייערך ב-10 באוקטובר. בשנה שעברה במרתון שיקגו נקבע שיא מסיימים של 33,703 רצים, שיא של רצים עבור צדקה שעמד על 8,500 רצים ואלו גייסו מעל 10 מיליון דולר, שיא במספר הצופים (1.7 מיליון) וכן שיא מסלול של 2:5:41 שע' שנקבע על-ידי סמי ווניג'ירו.גם השנה צפויים להשתתף במירוץ שיא משתתפים של כמעט 35 אלף רצים. 

 

מירוץ 10 ק"מ בברלין

לאונרד קומון ומיכה קוגו הם הרצים המהירים ביותר בהיסטוריה של 10 ק"מ כביש. שניהם יתחרו היום ב - ASICS Grand 10k. בברלין.לאונרד קומון הפך לאדם הראשון בהיסטוריה שירד מתחת 27 דקות במרוץ כביש למרחק 10 ק"מ, כאשר ניפץ את שיא העולם באוטרכט, לפני שבועיים בהולנד. קומון עצר את השעון בזמן מדהים של: 26:44 דק'. מיכה קוגו, מדליסט הארד האולימפי מביג'ין 2008 באותו מרחק על המסלול, היה עד לאחרונה בעל השיא הקודם בזמן מצוין של 27:01 דק'. את שיאו קוגו קבע בעיר ברונסום שגם היא בהולנד בשנת 2009. במרוץ יקחו חלק מכתיבי קצב אשר יבטיחו קצב מהיר שיאפשר הזדמנות לקביעת שיא עולם במרוץ ברחובות הבירה הגרמנית.

גם בנשים ישנה תחרות על הגנה על תואר. ג'אן קריסנגר מצ'כיה והמרתוניסטית הגרמניה פאלק סירפנסקי,הפולניות קרולינה ג'רזינסקה ואגניסקה גורטל הם הפייבוריטיות בין הנשים לניצחון.

המארגנים שהיו עדים ל - 2 שיאי עולם השנה ב - BIG 25Km ממאי האחרון מצפים להשתתפות של מעל 7000 רצים באירוע המרכזי בברלין. המירוץ יוזנק בשעה 10:10 כדי להיות מותאם לתאריך היום, ה-10.10.2010.

 

מירוץ הלילה של נייקי

מירוץ הלילה של נייקי בתל אביב ידוע בקרב רצי ישראל כמירוץ הגדול והמרשים ביותר במדינה. בשלוש השנים שחלפו נראה כי המירוץ רק צבר תאוצה וגדל משנה לשנה. בשנה שעברה הוזנקו בו זמנית בערים מרכזיות ברחבי העולם ביניהן: ניו-יורק, אוסלו, ברלין, לונדון, רומא, סינגפור, סיאול, באונס-איירס ועוד.

כ - 1,291,084 רצים (המספר הרישמי) הוזנקו למירוץ שנקרא - The human race 10K. הייחוד של המירוץ היה מלבד שהוזנק בשעות הלילה ועבר ברחובות המרכזיים בערי העולם, העובדה שהרצים לבשו חולצות בצבע אחיד עם המספר האישי המודפס עליהן. המחזה שנצפה מהאויר ומן הצד היה מרהיב ביופיו. שובל אין סופי של אנשים רצים ובעיקר שמחים על חלקם בהשתתפות במירוץ אנושי זה. בתל אביב בשנה שעברה השתתפו כ - 9366 רצים. מדובר במספר הרשמי של המסיימים אך היה ברור שאלפים נוספים הצטרפו כרצים "פירטיים" במהלך הריצה. להמשך הכתבה לחץ כאן

סיקורים ותמונות של כל התחרויות יופיעו באתר עולם הריצה.
 

 

 

 

סגור