מרתון אמסטרדם ה- 35 ביום ראשון הקרוב

| שתף |

מרתון אמסטרדם ייערך השנה בפעם ה-35 ב- 17 באוקטובר בחסות חברת מיזונו. אירועי המרתון כוללים את המרחקים השונים: מרתון, חצי מרתון, 8 ק"מ, 1 ק"מ ומירוץ הילדים.
השנה צפוי שיא משתפים במרתון הגדול והמהיר ביותר בהולנד.

תאריך: 14/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון אמסטרדם ייערך השנה בפעם ה-35 ב- 17 באוקטובר בחסות חברת מיזונו. אירועי המרתון כוללים את המרחקים השונים: מרתון, חצי מרתון, 8 ק"מ, 1 ק"מ ומירוץ הילדים.
השנה נראה כי המרתון משך אליו הרבה משתתפים, גידול של כמעט חמשת אלפים רצים. השנה צפויים לרוץ כמעט 12,000 רצים במגוון המקצים. כמו כן נרשמו כ-140 קבוצות ל"ביזנס ראן" שהם כ-1400 רצים במקצה זה.

במרתון בשנה שעברה, נכחו רצים שזהו להם היה מרתון בכורה והם סיפקו הופעה מכובדת. הקנייתי גילברט יגון שבר את שיא המסלול שהיה שייך להיילה גבריסליאסי מ-2005 (2:06:20 שע') וקבע  2:06:18 שע'. בן ארצו אליג'ה קייטני, גם הוא בהופעת בכורה קבע 2:06:41 שע'. בסיכומו של המירוץ כחמישה רצים רצו מהר יותר מזמן של 2:08 שע'.בנשים מחזיקת שיא המסלול (2002) היא גטי יאמי, 2:22:19 שע'

המסלול הינו מסלול מישורי ומהיר. מסלול המרתון מתחיל מהמוזיאון המפורסם "Museumplein" יעבור באתרים מפורסמים נוספים בעיר, כמו הפארק הגדול ה"Vondel park" שהוא הפארק הגדול והמטופח באמסטרדם. וכן יחצה מספר פעמים את נהר האמסטל. הסיום הגדול והמרגש יתרחש באצטדיון האולימפי של העיר בן שמונים השנים. כניסה תהיה חופשית לקהל ולמלווים של הרצים.

אמסטרדם הינו יעד מומלץ לישראלים בשל הטיסה היחסית קצרה והאפשרויות הרבות שניתן לשלב את שאר המשפחה בפעילויות הרבות שמציע המרתון. כיאה למרתון גדול בעולם גם במרתון אמסטרדם צפוי אקספו גדול ומרשים עם מאות חברות המציגות את המילה אחרונה במוצרי הריצה והספורט בעולם. האקספו באמסטרדם מהווה מפגש של מעל 40,000 איש מכל רחבי העולם במהלך הימים שלפני המרתון. כמו כן צפויים להשתתף במרתון כ-200 ישראלים. המספר הגדול של הישראלים הוא תוצר של שיתוף פעולה בין חברת מיזונו לבין חברת התיירות פרוגרס ספורט. התוכנית כללה תקופת הכנה למרתון בשילוב הרצאות מקצועיות לרצים.

סגור