ישראל התקבלה כחברה באיגוד הים התיכון

| שתף |

הישג חסר תקדים לאתלטיקה הישראלית שהתקבלה כחברה מן המניין באיגוד מדינות הים התיכון באתלטיקה יחד עם 17 מדינות נוספות.

תאריך: 16/10/10, מאת: אורן בוקשטיין

ביוזמה מיוחדת של צרפת ותוניס, התכנסה היום (שבת) בבלגרד שבסרביה ישיבה מיוחדת שמטרתה הקמת איגוד מדינות הים התיכון באתלטיקה, בה השתתף גם איגוד האתלטיקה הישראלי, אותו ייצגו היו"ר שלמה בן-גל, גזבר האיגוד עו"ד אריק קוקס והמזכ"ל ז'ק כהן.

הרעיון להקמת האיגוד היה של נשיא התאחדות האתלטיקה הצרפתית, ברנרד אמסלם ונשיא התאחדות האתלטיקה התוניסאית, פתחי האשישה. בישיבה נכחו נציגים מ-18 מדינות, אם כי פוטנציאל האיגודים שיכולים להשתייך לארגון יכול להגיע מ-27 מדינות, ביניהם התאחדות האתלטיקה הפלסטינאית.
המטרה העיקרית של האיגוד היא פיתוח האתלטיקה בקרב מדינות הים התיכון, ארגון תחרויות, קיום השתלמויות והחלפת מידע.

שלמה בן-גל, יו"ר איגוד האתלטיקה הישראלי אמר: "זהו הישג לספורט הישראלי בכלל וחג לאתלטיקה הישראלית בפרט. זו הפעם הראשונה שאיגוד ספורט ישראלי מתקבל לאיגוד מדינות הים התיכון".
נשיא התאחדות האתלטיקה הצרפתית ציין שהכוונה לסיים את הליכי הקמת הארגון עד חודש מארס 2011 ולהכריז רשמית על הקמתו במהלך אליפות אירופה באולמות שתתקיים אז בפאריס.

במהלך השנים האחרונות התקיימו מפגשים בין ארציים בין 6 מדינות השוכנות לחופי הים התיכון, ובהן צרפת, תוניס, ספרד, יוון וטורקיה, והמטרה היא להרחיב מפגש זה ולכלול בו את כל המדינות השוכנות באגן הים התיכון. פתחי האשישה, הנשיא התוניסאי, ציין ש"מדינות הים התיכון חולקות הרבה נושאים במשותף, וחשוב שהנוער שלנו יבקר במדינות השונות שלחופי הים התיכון. אנו חולקים באותה היסטוריה".

לקראת סיום הישיבה נערכה הצבעה להקמת הארגון וכל 18 המדינות הנוכחות הצביע בעד ההקמה פה אחד. הפעילות הראשונה של האיגוד תתקיים עוד לפני הקמתו הרשמית, כאשר תוניס תארח בינואר 2011 השתלמות בנושא מערכות מידע ואיסוף נתונים באתלטיקה, אליה הוזמנו נציגי איגוד האתלטיקה הישראלי.

18 המדינות שהשתתפו במפגש בבלגרד וחברות באיגוד האתלטיקה של הים התיכון הן: אלג'יריה, אנדורה, בוסניה הרצגובינה, קפריסין, קרואטיה, ספרד, צרפת, יוון, ישראל, איטליה, מקדוניה, מלטה, מונטנגרו, פורטוגל, סן מרינו, סרביה, תוניס וטורקיה.

מייד עם סיום הישיבה בה השתתפו כל 18 המדינות, התקיימה ישיבה ראשונה בין ראשי איגוד האתלטיקה הישראלי בראשתו של היו"ר בן-גל לעמיתיהם התוניסאים בראשותו של הנשיא פתחי האשישה. בישיבה זו הוזמנו אתלטים מתוניס להשתתף במרתון טבריה ובאליפות ישראל הפתוחה, וסוכם על שיתוף פעולה בין שתי ההתאחדויות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

סגור