מריט לאשוואן הושעה לשנתיים

| שתף |

אלוף העולם והאלוף האולימפי בן ה-24 נבדק ותוצאתו היתה חיובית. העונש הינו השעייה לשנתיים מתחרויות.

תאריך: 19/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

האתלט האמריקאי, מריט לאשוואן, נבדק שלוש פעמים בתקופה שבין אוקטובר 2009 וינואר 2010. בגופו התגלתה כמות גדולה של הורמון הטסטוסטרון. לאשוואן, האלוף העולמי והאולימפי בריצת 400 מ', הושעה מתחרויות החל מה-28 באוקטובר 2009, שם לראשונה תוצאתו היתה חיובית. אולם למרות ההשעייה הארוכה, לאשוואן מתכנן להיות כשיר להתחרות באליפות העולם בקיץ 2011.

בנוסף להשעייה, כל הפרסים והניקוד שצבר לאשוואן בתקופה זו נלקחו ממנו. כך מסר נשיא האגודה האמריקאית של המלחמה בסמים בספורט. לאשוואן, שזכה בתואר באליפות העולם בברלין בשנה שעברה, הודה כי צרך חומרים  שעזרו לו לשפר את ביצועיו. הוא סיפר כי לא ידע שהפורמולה שצרך הכילה חומרים אסורים או סטרואידים. "זו היתה טעות טיפשית ואגואיסטית", אמר לעיתונאים. עוד מסר במסיבת העיתונאים כי" העובדה שתוצאתי היתה חיובית, בעקבות חומר שצרכתי מסיבות פרטיות היא קשה במיוחד".

מקורבים לאתלט האולימפי מסרו, "כאשר רכש את המוצר, זה היה עבור קיום יחסי מין עם אישה. מעולם לא עבר בדעתו שהמוצר יכול להכיל סטרואידים. הוא הודה שלא הסתכל על פירוט תכולת המוצר". עוד דווח, כי לאשוואן חש צער עמוק כאשר גילה מה היתה הסיבה לתוצאה החיובית. מיד לאחר היוודע תוצאת הבדיקה הבין לאשוואן את הנסיבות ומיד הסביר לעולם את העניין בעוד הוא לא ניסה להסתיר דבר.

סגור