מרתון ונציה ה - 25

| שתף |

ביום ראשון הקרוב ייערך מרתון ונציה ה-25. לקראת חגיגת חצי היובל צפויה הפקה מיוחדת והשתתפות של רצים בכירים במירוץ.

תאריך: 22/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון ונציה חוגג את השנה ה-25 שלו ולכבוד כך המארגנים מציעים השנה מהדורה מיוחדת של המירוץ. בפעם הראשונה בתולדות המירוץ שונה המסלול המתחיל בעיירה סטרה ( Stra) ומסתיים בכיכר ריבה מרטירי בונציה (Riva Sette Martiri), יעבור דרך העיר מסטרה בכיכר המפורסמת Piazza Ferretto ודרך הכיכר המפורסמת St. Mark’s בונציה. זוהי מתנה מיוחדת שמעניקים המארגנים ל-7000 הרצים הצפויים להשתתף במירוץ.

בין הרצים הבכירים צפוי להיות קרב בין הקנייתי טוג'ובה מגרסה ביו לבין בן ארצו פטר סומה קימלי (מנצח מרתון רומא 2010) לבין פול קימלי (שני במרתון ונציה 2009) וכן צ'בון וויליאם, מנצח חצי מרתון אודינה בזמן של 1:00:49 שע'. בין הנשים הקרב יהיה בין אן קפטנווי ברווה לאליזבת' צ'ריוט צ'מוונו (בעלת שיא אישי של 2:28:55 שע'). כמו כן תשתפנה האתיופיות שורו דריבה (2:28:26 שע') ומקאדה הארון חג'י (2:29:56 שע').

מי שבעיקר תמשוך את תשומת הלב תהיה אוורלין קצוטו שתרוץ את המרתון הראשון שלה, לאחר שרצה כבר חמישה חצאי מרתון וזמן אישי של 1:08:39 שע'.

מרתון ונציה מתקיים כל שנה ביום ראשון האחרון של חודש אוקטובר. השנה, המירוץ ה-25 במספר יערך ביום ראשון ה-24 באוקטובר. מרתון ונציה מושך אליו רצים רבים בשל היות ונציה אחת הערים המתוירות ביותר בעולם. המסלול, המתחיל מחוץ לונציה בעיירה קטנה הנקראית "סטרה" עובר בין העיירות השונות עד הגעה לגשר המתחבר אל האי ונציה. הריצה על הגשר היא מראה מיוחד בו ניתן לראות את ונציה מרחוק, ועם ההגעה אל העיר והריצה בתוכה אפשר להתרשם מיופיה. סוף המירוץ, כולל חצייה של גשרים רבים בשל המבנה הידוע של העיר. במרתון ונציה 2003 היילה סטאין קבע את השיא הישראלי שלא נשבר עד היום (2:14:21 שע').

לאתר המרתון

 

 

סגור