טסמה מנצח במירוץ הספארי ברמת גן

| שתף |

מוגס טסמה מי שהשתתף באוגוסט האחרון באליפות אירופה, ניצח הבוקר במירוץ הספארי ברמת גן. טסמה שבר בכך את רצף הניצחונות של אסרט ממו שניצח בכל מירוצי הכביש האחרונים בהם השתתף.

תאריך: 22/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

הייחוד שבמירוץ הספארי ברמת גן הוא בכך שהמשתתפים יכולים לצפות תוך כדי ריצה בפילים, אריות וקופים, וזהו המירוץ היחידי מסוגו בארץ.
הזינוק למירוץ נערך בפארק רמת גן וגם השנה התכנסו אלפי הרצים שלוקחים חלק כל שנה באירוע.
מרחק המירוץ (8 ק"מ), מאפשר ריצה מהירה גם בתחילת העונה ומהווה הכנה מצויינת לקראת אליפות ישראל ב-10 ק"מ כביש שתיערך בתחילת חודש הבא (נובמבר) בעיר אשדוד.


לאחר 1.5 ק"מ של ריצה בפארק המסלול נכנס לתוך הספארי ועובר בתוך גן החיות. לאחר היציאה מגן החיות המשך הריצה מתבצעת ברחובות העיר.
סופה של הריצה  גם הוא בפארק רמת גן, מה שמאפשר שילוב של בילוי משפחתי רגוע ברחבי הפארק אחרי המירוץ.

גם השנה ניתן היה לראות בין המשתתפים את אלפי החיילים מיחידות צה"ל השונות שלקחו חלק במירוץ. מחלקת הספורט בעיריית רמת גן בשיתוף מדור ארגון ממרכז כושר קרבי , עודדו את השתתפותם של היחידות מצה"ל וקיימו תחרות אישית וקבוצתית בין המסגרות השונות – חטיבות החי"ר, בסיסי האימונים, יחידות מיוחדות ותומכי לחימה.
בנוסף למירוץ למרחק 8 ק"מ הוזנקו המירוצים העממיים למרחקים הקצרים בהם משתתפים כל שנה תלמידים רבים ומשפחות מרחבי הארץ.

המנצח במירוץ היה אלוף ישראל ב - 5000 מ' - טסמה מוגס שהפגין כושר גבוה. טסמה ניצח בשנייה אחת את אלוף ישראל ב - 15 ק"מ - אסרט ממו שניצח לאחרונה בכל המירוצים בהם השתתף ובכך טסמה שבר את רצף ניצחונותיו של ממו.

טסמה ניצח עם זמן מרשים של 23:41 דק', שני כאמור ממו עם 23:42 דק'. שלישי סיים אמרה גירמה עם 24:17 דק'. גירמה הפגין בעונה שעברה התקדמות משמעותית בתוצאותיו ונראה כי התקדמותו נמשכת גם השנה. רביעי הגיע זוהר זימרו שייצא בקרוב למחנה אימונים באתיופיה בדרך לניסיון לקבוע את המינימום לאליפות העולם במרתון שתיערך בקיץ הקרוב בקוריאה.

בנשים ניצחה מיגל אטיאס (המשרתת בצה"ל וחברה בקבוצת BROOKS ID) בזמן של 30:33 דק' ושנייה הגיעה הטריאתלטית שהתמקדה לאחרונה בריצה - גילי צוקרמן מקבוצת איילות עם זמן של 30:43 דק'. שלישית סיימה נועה ברקמן מרצי רמת השרון עם 30:56 דק'. ברקרמן מכפר ויתקין, אף היא חברה בקבוצת הרצים - BROOKS ID, הפגינה כושר גבוה כבר בתחילת העונה. רביעית סיימה טקה אזאוונט מצה"ל עם זמן של 31:39 דק'.


תוצאות מלאות באתר - 4sport.co.il
 

סגור