שיא מרתון דבלין ירד לראשונה מתחת ל - 2:09 שע'

| שתף |

תחת שמים כחולים ומזג אויר קריר יצא לדרכו אתמול המרתון ה-31 של דבלין. המרתון שעבר דרך האתרים המפורסמים של עיר הבירה האירית סיפק שיא איכותי, מה שמציב את המרתון כאחד המהירים בעולם.

תאריך: 26/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

דבלין, אירלנד - הקנייתי מוזס קנגוגו קיבט ניצח במהדורה ה-31 של Adidas Dublin City Marathon בחג ה - 'אוקטובר בנק' אתמול (יום שני, ה - 25.10) כשקבע שיא מסלול של 2:08:58 שע'. לרץ הקנייתי בן ה-30 זה היה גם שיא אישי יוצא מן הכלל.

הריצה אתמול התנהלה תחת שמים כחולים, מעל ראשם של 13,200 המשתתפים. מזג האויר אתמול לא מאפיין את אירלנד בתקופה זו של השנה לכן תנאי הריצה היו טובים באופן יוצא דופן מבעבר. המסלול עבר דרך הרחובות של הבירה האירית לקול עידודם של מאות אלפי המקומיים שיצאו לעודד את הרצים.

קיבט שבר את שיא מרתון דבלין הקודם שנקבע ב - 2007 על-ידי אלכסיי סוקולוב מרוסיה ב - 11 שנ'. 
ניצחונו של קיבט הוא הניצחון הקנייתי הראשון במירוץ מאז ניצחונו של לזאן קיפקוסגאיי קימוטאי משנת 2004.

במירוץ הנשים לעומת זאת, טטיאנה אריסובה לא שברה את שיא המסלול, כשסיימה את המירוץ ב - 2:26:12 שע'. אריסובה היא הרוסייה השביעית שמנצחת במרתון דבלין בתשע השנים האחרונות.

ניצחונה של אריסובה היה מרשים במיוחד כשהשאירה מאחור בפער של למעלה מ - 13 דק' את ברברה סאנצ'ז האירית הראשונה במרתון.

בזכות מזג האויר, בזכות המסלול

קיבט הודה בסיום כי הוא לא ציפה לשבור את שיא המסלול ולקבוע זמן כל-כך מהיר:
"לא, לא, לא, בעיקר בגלל מזג האויר הקר לא חשבתי שאצליח", אמר בראיון בסיום. "היה קר ומעולם לא רצתי במזג אויר כל-כך קר. חשבתי שאצליח לנצח את המירוץ, אך לא לשבור את שיא המסלול. לקראת סוף המרתון התחלתי להאמין שאצליח".

לאחר קביעת השיא אמר קיבט כי בדיעבד היה יכול לקבוע זמן מהיר יותר בריצה שהקיפה את העיר דבלין.
"אני חושב שאני יכול לרוץ מהר יותר, אני מאמין שאני ארוץ בדבלין גם בשנה הבאה ואנסה לשפר את השיא. אני גם רוצה להאמין שהמירוץ יהיה 'חמים' יותר".
שיא העונה של קיבט עמד על 2:13:29 שע' ממרתון ליסבון שנערך ב-28 לפברואר השנה.

חמשת הראשונים במרתון דבלין קבעו זמנים של מתחת ל - 2:11 שע'. הרצים האפריקאים שלטו בארבעת המקומות הראשונים וכללו שלושה רצים מקניה.

תחרות הנשים:
בריצת הנשים אריסובה סיימה כאמור בפער של מעל 13 דק' לפני ברברה סנצ'ז שסיימה עם זמן מאכזב (יחסית למירוץ האיכותי של הגברים) כאשר חצתה את הקו בזמן של 2:39:39 שע'.

אריסובה הייתה מרוצה מניצחונה במירוץ והודתה כי המירוץ היה מהיר יותר משחשבה בתחילה.
"בקילומטרים הראשונים של המירוץ לפני שחציתי את חצי המרחק, הרגשתי שקשה לי מאוד. אני לא יודעת למה, הרגליים שלי היו כל-כך כבדות", אמרה אריסובה אחרי הריצה. "חשבתי פשוט לרוץ עם הנשים האחרות במירוץ ושהגעתי לנקודת ה - 17 קילומטרים הרגשתי קצת יותר טוב, כשהגעתי לנקודת ה - 40 קילומטרים הרגשתי כל-כך טוב!"

מנהל המירוץ גים הוגאנר התרגש שנקבע זמן של מתחת 2:09 שע' על אדמת אירלנד. הוגאנר אמר לאחר המרתון: "זה היה פשוט יום מושלם. זמנים כאלה פשוט שמו את דבלין על מפת התחרויות הבינלאומיות. היינו מאוכזבים שלא נקבע זמן כזה איכותי בשנה שעברה, אך זה משמח מאוד לראות את שבירת השיא היום. זה פשוט מקדם את דבלין לרמה העולמית הגבוהה".

הידיעה באדיבות אתר האתלטיקה העולמי.

 

תוצאות המנצחים במרתון:

גברים
1. Moses Kangogo Kibet (Kenya) 2:08:58
2. Fikadu Kedir (Ethiopia) 2:09:44
3. Mourice Mutinda Musyoki (Kenya) 2:10:25
4. Chesso Jonath Kipchirchir (Kenya) 2:10:27
5. Aleksey Sokolov (Russia) 2:10:31

נשים
1. Tatyana Arysova (Russia) 2:26:12
2. Barbara Sanchez (Ireland) 2:39:39
3. Lorraine Manning (Ireland) 2:46:12

 תמונות: picapp, iaaf

סגור