מירוץ 'חוצה ארץ' - סיקור היום השני

| שתף |

לפני מספר שעות הגיעו ראשוני הרצים לסיום המירוץ הארוך בתולדות המדינה. האירוע מספק מחזה מדהים שכולו אתגר וספורט. המנצח במירוץ היוקרתי למרחק הארוך הוא ישראל סרויה. במקום השני הגיעה האישה הראשונה - שרי בשי.

תאריך: 29/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

אתמול (יום חמישי) בשעות הבוקר (8:00) הוזנקו באזור הדרומי של כביש 6 ראשוני הרצים למרחק ה - 100 מייל. 18 רצים בחרו להשתתף במירוץ למרחק המלא. מזג האויר שדווח בשעות הראשונות של המירוץ היה חם, מה שהקשה על המשתתפים בנוסף לאתגר הגדול שבמרחק.

כשלוש שעות לאחר זינוק היחידים למרחק הארוך, יצאו לדרך קבוצות הרצים שכללו קרוב ל - 50 קבוצות למרחק המלא ו - 200 קבוצות בכל קטגוריות ההשתתפות ומספר משתתפים שהוא הרבה מעבר ל - 2000 איש, אם כוללים את מלווי הקבוצות בכל הקטגוריות. 

לאחר כ - 64 ק"מ פרש מהמירוץ מי שהוביל בחלקים הראשונים - ניר רייכמן שפתח בקצב מסחרר שלא היה מבייש את הרצים המובילים בעולם בריצות האולטרא מרתון. קצב ריצתו ב - 20 ק"מ הראשונים היה סביב 4:30 דק' לקילומטר וכל מי שבעל ניסיון בריצות האולטרא מרתון צפה שהוא לא יסיים את הריצה.

בשעה 2:00 לפנות בוקר המחזה שנצפה ב'יער המלאכים' היה חגיגת ספורט יוצאת דופן. מאות רכבים, רצים בכל פינה, והרבה עידוד ושמחה.

מירוץ 'חוצה ארץ' חייב לוגיסטיקה מורכבת. כמויות מים שבאף מרתון בארץ לא סופקו, שבילים מסומנים על מאות קילומטרים ותחנות עמוסות במזון למשתתפים. על-פי דיווחי המשתתפים מארגני המירוץ וראובן מילמן בראשם, עמדו בכבוד בארגון ואין ספק כי 'חוצה ארץ' סיפק ויספק למשתתפים אירוע שיחרט בזיכרונם עוד תקופה ארוכה.

את המירוץ היוקרתי המלא למרחק 100 מייל ניצח ישראל מוסרי בזמן של 18:57:25 שע' בזמן במקום השני ניצחה שרי בשי בזמן של 19:14:20 שע'. בשי הראתה ל - 18 משתתפים שהוזנקו ביחד איתה למירוץ - מהי כוח וסבולת נשית! את המירוץ הארוך סיימו שמונה רצים. מנתון זה ניתן להבין על קושי המסלול ומורכבותו. במקום השלישי סיים קובי אורן עם 22:27:48 שע'.

שיאנית ישראל במרחקים הבינוניים והארוכים, מי שהיתה נציגת ישראל באולימפיאדת אתונה 2004 - נילי אברמסקי גם היא לקחה חלק באירוע. הפעם אברמסקי חובשת את כובע המלווה על אופנים בחלק מהקטעים. שני אתלטים ביקשו שאברמסקי תלווה אותם במירוץ ל - 160 ק"מ והיא שמחה להיות שם בשבילם ולהיות חלק באירוע. 
בשיחה עם 'אתר עולם הריצה', אברמסקי סיפרה:
"האירוע הוא תחרות שלא ניראתה בישראל.  האוירה ששררה במהלך שעות הלילה היתה מיוחדת במינה, פשוט חווית ספורט ענקית". אברמסקי רכבה במהלך המירוץ סה"כ קרוב ל - 100 ק"מ עם חבריה שהתחרו במרחק היוקרתי למרחק 160 ק"מ. 

בין המשתתפים ניתן לראות את בכיר רצי המרתון של מדינת ישראל - זבדיה וודג', שלוקח גם הוא חלק במירוץ השליחים שיוזנק במהלך היום.  

במקצים השונים ניתן לצפות בשילוב של רצים בכירים ורצים חובבים. השילוב המיוחד הוא שגורם לאירוע להיות כל- כך ייחודי. כולם פשוט נהנים להיות ביחד תוך אהבת הריצה והספורט.

במהלך היום תימשך ההפנינג ב'חוצה ארץ' בהמשך הזנקת המקצים למרחק הקצרים. 

סגור