סבטלנה בחמנד ילדה בת

| שתף |

היום התבשרנו על לידתה הראשונה של סבטלנה בחמנד, מבכירת הרצות בארץ. סבטלנה בת ה-34 ילדה את ביתה הראשונה ובכך היא מצטרפת לנילי אברמסקי שילדה לפני מספר חודשים את בנה השני. דור חדש בעולם הריצה.

תאריך: 29/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

סבטלנה בחמנד, התחילה את דרכה בתור טריאתלטית לפני שנים אחדות. בשנת 2002 היתה אלופת הארץ בטריאתלון. אולם תמיד התבלטה דווקא במקצוע הריצה והוא היה גם האהוב עליה. לאחר מספר תחרויות מוצלחות במיוחד,החליטה להתמקד בריצה בלבד. סבטלנה עלתה לארץ לבד בגיל 15, אולם את הריצה גילתה מאוחר יותר בגיל 23. היום, לאחר יותר מ-10 שנים של שילוב בין משרה מלאה כאחות כירורגית והישגים מרשימים בריצה, היא חובקת את ביתה הראשונה.

השנה היתה זו שנה פוריה במיוחד. אצלנו בישראל, נילי אברמסקי, שיאנית ישראל כמעט בכל המרחקים הארוכים ילדה את בנה השני, וכבר בימים אלו היא חוזרת לשגרת אימונים. בשדה הבינלאומי מי שילדו גם כן הן: פולה רדקליף, דינה קסטור וקארה גוצ'ר.

סבטלנה בחמנד, התבלטה בשנים האחרונות במרוצי ה-10 ק"מ ובחצי המרתון. הישג בולט של סבטלנה, הוא הישגה בריצת חצי המרתון משנת 2007 באליפות ישראל בבית שאן, שם סיימה שנייה בתוצאה של 1:16:39 שע', אחרי נילי אברמסקי. הישג זה מיקם אותה שנייה בין הנשים המהירות בכל הזמנים. בשנת 2008 קבעה בתל-אביב 35:50:66 דק' באליפות ישראל ב-10,000 מ' ובכך היתה לאלופת ישראל. תוצאה זו דירגה אותה כרצה השביעית המהירה בכל הזמנים במקצוע זה. באפריל 2009 ניצחה שוב באליפות ישראל בהדר יוסף על המסלול שם קבעה 36:44:54 דק'. 

בפברואר 2010, רגע לפני שהפסיקה כמעט לגמרי את האימונים לקראת ההריון הקרוב עוד הספיקה להיות סגנית אלופת ישראל במרוצי שדה, אחרי מאור טיורי. בחמנד, אף התנסתה בריצת המרתון, בספטמבר 2009 במרתון ברלין, שם קבעה את התוצאה הנאה 2:47:36 שע', שגם דירגה אותה ברשימת 50 הטובות בכל הזמנים בריצת המרתון, במקום החמישי המכובד.

סבטלנה בחמנד החליטה לפני שנים אחדות להתמקד בריצה באופן מקצועני, תחת אימוניו של המאמן הוותיק איליה בר-זאב. כרגע לא ידוע מה יהיה מועד חזרתה לאימונים ומה יהיו מטרותיה הבאות. מערכת עולם הריצה תמשיך לעקוב אחרי הרצות הבכירות במהלך חזרתן לאימונים.

סגור