סיכום תחרויות הניווט - משמר העמק וקברות המכבים

| שתף |

התחרויות המקומיות כדוגמת ניווטי משמר העמק וקברות המכבים, משמשות לרבים מהספורטאים כאימון נוסף לקראת תחרויות הליגה הארצית שמתקיימות מדי שלושה שבועות. האווירה התחרותית שבה כל אחד יכול לנסות את כוחו באחד משלושת המסלולים התחרותיים ללא הגבלת גיל/מין/יכולת וזאת רק בהתאם להרגשתו או בהתאם לתכנית האימונים שלו.

תאריך: 06/11/10, מאת: איגוד הניווט

רוחות מזרחיות איפיינו את הימים האחרונים. החום ושאריות הקוצים בשטחי הניווטים ברחבי הארץ הקשו על הנווטים שפקדו את תחרויות הניווט במהלך סוף השבוע. ישנה ציפיה לגשם ולמזג אויר טוב יותר, שלא יקשה גם הוא על הניווטים בעונה זו של השנה.

החורף מסרב להגיע, חם בישראל וגם שעות הבוקר המוקדמות לא מיטיבות עם הנווטים הרבים שהגיעו לעוד סופשבוע של תחרויות מקומיות במשמר העמק וקברות המכבים.

התחרויות המקומיות משמשות לרבים מהספורטאים כאימון נוסף לקראת תחרויות הליגה הארצית שמתקיימות מדי 3 שבועות, אימון מצוין באווירה תחרותית שבה כל אחד יכול לנסות את כוחו באחד משלושת המסלולים התחרותיים ללא הגבלת גיל/מין/יכולת וזאת רק בהתאם להרגשתו או בהתאם לתכנית האימונים שלו.
תחרויות מקומיות כשמן כן הן – חשיפת ספורט הניווט בפני אוכלוסיה מקומית ופתיחת שערי עולם הניווט בפני העושים את צעדיהם הראשונים בספורט זה.

כ-250 מתחרים השתתפו ב-3 מסלולים: ארוך, בינוני וקצר. לצידם הגיעו משפחות רבות במסלול העממי. את התחרויות ארגנו מועדוני הניווט האזוריים – מועדון ניווט מודיעים ומועדון ניווט עמק חפר.

ניווט משמר העמק יום ו' - 5.11.10

ראויים לציון מנצחי המסלולים של יום שישי במשמר העמק: מאיר בן שטרית הוותיק ממועדון ניווט 'עמק יזרעאל' וזף סגל ממועדון ניווט 'אס"א ת"א'.

המסלולים דרשו יכולת ריצה בעליה ושמירה על קצב יציב לאורך קווי הגובה, הניווט באזור משמר העמק בד"כ מגיע עם אחוזי טיפוס רבים כפי שמכתיב אופיו של השטח (ניווט עתיר שומן בסלנג הנווטים).

ניווט קברות המכבים יום שבת - 6.11.10

ביום שבת בקברות המכבים נדרשו הספורטאים לניווט טכני בשטח מורכב שמצריך תשומת לב מרובה ותנועה חלקה בין סלעים, צמחית קרקע ומצוקים רבים.

ניצחו את המסלולים:
אסף אבנר בן ה 18 ממועדון ניווט 'גליל' – כח עולה בריצת הניווט, אורן יניב ממועדון ניווט 'מודיעים' ואליק אבידן גם הוא ממועדון מודיעים.


בשבת הבאה יתקיים מחזור הליגה הארצית השני, הניווט יערך ביער אודם ברמת הגולן, התחרות קשה בכל הקטגוריות ובעיקר בקטגורית העילית שאל שורותיה יצטרף ערן סגל ממועדון ניווט 'לב השרון'.
ערן חזר משהות ארוכה במועדון ניווט פיני, שם התאמן והתחרה בהצלחה רבה בכמה מהתחרויות המרכזיות בסקנדינביה והשאיר רושם מצוין על המארחים במדינה שבה למעלה מ-80 אלף נווטים פעילים.


הניווט ביער אודם פתוח לכולם – לנווטים תחרותיים ונווטים עממיים,

פרטים באתר האיגוד לספורט הניווט 

 

תמונות באדיבות איגוד הניווט.

 

סגור