היילה גברסליאסי הודיע בהפתעה על פרישה מהספורט

| שתף |

בהתפתחות בלתי צפויה הודיע שיאן העולם בריצת מרתון היילה גברסליאסי כי הוא פורש מהספורט בגיל 37. הקהל במרתון ניו-יורק היה המום מהודעתו במסיבת העיתונאים שנערכה בניו-יורק לאחר סיום המרתון.

תאריך: 07/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מוקדם יותר באותו היום, היילה גברסליאסי זינק למרתון ניו-יורק כאשר הציפייה היתה ממנו לנצח ואף לשבור את שיא המסלול. באופן מפתיע שהוסבר לאחר מכן כ"בעיות פיזיות" פרש היילה מהמירוץ מעט לפני הק"מ ה-25. לאחר התחרות נערכה מסיבת העיתונאים שבה היילה נראה עייף ומסוגר בתוך עצמו, בניגוד למצב הרוח שהפגין במהלך כל השבוע האחרון.

היילה עלה לבמה לבד על מנת לענות על שאלות. ותחילה פתח ואמר:" אני מעט מאוכזב, מאוכזב מעצמי. מה שזה לא יהיה אני לא יכול לשנות את זה עכשיו. אני מעט לא מאושר....אני לא רוצה לעשות את זה שוב, עדיף שאני אעצור כאן".

ברגע זה היה נדמה כי היילה מדבר על המירוץ עצמו ולא על הקריירה שלו. הוא המשיך: "זה לא עבד.זה רע מצד כולכם שלא תמכתם בי שלא אעשה את זה שוב". הקול שלו היה מלא בהתרגשות.

"האם תפרוש?" שאל אחד העיתונים, והיילה אמר בפשטות, "כן".

לאחר מכן השיב על שאלה נוספת: " ערכתי אימונים מאד קשים. אחרי זה לא יהיה לי שום ויכוח עם המנהל האישי שלי או אם אף אחד. אני אדון בכך עם עצמי, וזה עדיף שאעצור כאן. לעולם לא חשבתי שאפרוש, אבל בפעם הראשונה הגיע היום הזה".

העיתונאים ניסו לשאול עוד שאלות, אבל זה היה ברור כי היילה לא מתכוון להשיב וריצ'רד פין מנהל יחסי הציבור של ה"NYRR" הוביל אותו החוצה. בכל אותו זמן הקהל היה המום וצפה בו הולך לעבר הדלת ויוצא. יתכן שמנהלו האישי של היילה, עדיין לא שמע את ההודעה על פרישתו של אחד מהרצים הגדולים בהסטוריה.
 

הידיעה באדיבות Letsrun.com

סגור