מרוץ חוצה ארץ - אחרית דבר

| שתף |

לפני כעשרה ימים הגיע לסיומו מרוץ האולטרה הארוך והגדול בתולדות מדינת ישראל. אתר עולם הריצה בדק מה היה שם בשפלת יהודה שהיה כל-כך מיוחד.

תאריך: 09/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

"האם זו היא סוג של שריטה?" נשאל אחד הרצים שרץ לתוך הלילה בשטחים הדרומיים של כביש 6, "זוהי הנאה צרופה. ההנאה בעיקר היא אחרי, ההרגשה שסיימתי מרחק כל-כך ארוך והצלחתי לתגבר על כל המיכשולים שבדרך זו הרגשה שאין דומה לה".

בימים האחרונים מארגני חוצה ארץ ובראשם ראובן מילמן - מאמן קבוצת יעדים ומוביל מירוץ חוצה ארץ, עובדים בקדחתנות על המסקנות מהמירוץ.
בשיחה עם אתר עולם הריצה מספר מילמן כי הוא מקבל מאות מיילים מידי יום של תודות והערכה מאלפי הרצים שלקחו חלק במירוץ האולטרא הראשון למרחק של עד 100 מייל (160.09 ק"מ). יחד עם זאת מספר מילמן לאתר עולם הריצה על הכפשות של מספר קטן של אנשים בפורומים השונים בימים של אחרי המירוץ:

"אני לא אומר שלא היו תקלות, היו, בטח שהיו, אבל צריך לזכור שזהו מירוץ ראשון בסדרי גודל שמדינת ישראל לא הכירה, הסקנו את המסקנות ונתקדם ונארגן עוד אירועים יפים כאלה גם בעתיד".

מילמן המוכר בקהילת הרצים כאדם שאהבת הריצה זורמת לו בדם, פירסם הבוקר (יום שלישי), עשרה ימים בדיוק מסוף האירוע מספר דברים בפורום ריצה וטריאתלון שבו הוא מפרט  חלק מסקנותיו מהאירוע.
בדו"ח נכתב:

"תמונה אחת שווה אלף מילים, במרוצת השבועיים שחלפו ממירוץ חוצה ארץ, ריכזנו את מרבית ההערות העניניות שקיבלנו מכלל הרצים.
כל פוסט או מייל רציני ועניני רוכז, תועד ועלה לדיון. למיותר לציין, כי מתקפה שלוחת רסן של כמה טוקבקיסטים , חלקם עלומי שם, וחלקם "אנשי מטעם", ראויה לגינוי, אנו משתדלים ככל שניתן להתעלם ממנה. למול 1700 רצים שמחים, קומץ "המעכירים" בטל בשישים, סרטונים רבים מהמרוץ, שנעלה לאתר "חוצה ארץ", ומאות התמונות שצולמו, הם הראיה לכך שארוע גדול נעץ יתד על מפת ארועי הספורט בארץ. עמלנו יותר מ 8 חודשים, כדי להפיק דוח רציני, הכולל שורה של מסקנות ותובנות למירוץ בשנה הבאה, עלינו לפעול ברצינות, ובאריכות".


מילמן אף מתייחס לאירוע 'קובי גטניו' שהיה שנוי במחלוקת בסוף האירוע - בו התנהג גטניו לאחר שחש ברע, בתוקפנות ובאלימות מול אחד ממארגני האירוע וצוות תחנת העזרה ראשונה. מילמן דיווח כי גטניו התיישב ליד הגה הרכב, תוך שהוא דורש שלא להסיעו לפינוי לכביש 6, אלא להסיעו מיידית לנקודת הזינוק.
טל(אחד ממארגני חוצה ארץ) נאלץ לחסום בגופו, את נסיעתו של קובי גטניו, ורק לאחר דין ודברים, נאות להרגע. ארוע זה תועד עלי ידי מארגני חוצה ארץ בכתב, תוך רישום והחתמה על תצהירים מפי כלל הנוכחים בו, למעט קובי גטניו.

עוד הוסיף מילמן - "היו ליקויים, אנו כמטה המירוץ, נתחקר כל ליקוי שהועלה על-ידי מי מהרצים, ובסופו של יום, כפי שהובטח, יועלה דוח ביקורת מפורט ושקוף".

אתר עולם הריצה ימשיך לעקוב מקרוב על מסקנות האירוע וידווח לגולשים על המסקנות הסופיות.
מצורף סרטון- כתבה על חוצה ארץ מערוץ 1 שפורסמה בסוף השבוע של המירוץ.

 

בתמונת השער: (ראשון משמאל בשורה למטה) ראובן מילמן, מארגן המירוץ.

סגור