הטריאתלטים של ישראל מתחילים להדרים לעיר אילת

| שתף |

אליפות ישראל בטיראתלון 2010 תיערך ביום שישי ושבת באילת. אלפי הטריאתלטים של ישראל מתחילים לנוע דרומה ותנועה ערה של עשרות מכוניות עם אופני כביש על גגיהן מורגשת בכבישי הדרום. אליפות ישראל בטריאתלון שתתקיים באילת בסוף-שבוע הקרוב מהווה את יריית הפתיחה לאירוח אליפות אירופה בעיר בשנת 2012.

תאריך: 11/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 אליפות ישראל בטיראתלון 2010 תיערך בסוף-השבוע הקרוב בעיר אילת. זו אליפות ישראל ה-24 בטריאתלון  והשנה כבר הבטיחו את השתתפותם טריאתלטים בולטים ממדינות רבות ביניהן: רוסיה, פולין, בריטניה ודנמרק. 
ענף הטריאתלון הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד ומצטרפים אליו מדי שנה מאות טריאתלטים חדשים.בכך הפך ענף זה להיות בין ענפי ספורט הפנאי החזקים בישראל. מה שמחמם את לב מארגני התחרויות השונות היא הצטרפותם של ילדים וילדות רבים למעגל מתחרי הטריאתלון. רמת כושרם של המשתתפים עולה במהלך השנה וכאמור פיסגת העונה מתקיימת לקראת סוף השנה האזרחית בעיר אילת המארחת את אליפות ישראל.
 
אליפות ישראל בטריאתלון שמתקיימת באילת היא חלק מ'גביע אירופה פרימיום'. מלבד אלפי הספורטאים, יגיעו נציגים בכירים מאיגוד הטריאתלון האירופאי וביניהם נשיא האיגוד, לס מקדונלד והבקר הטכני, יוג'ין קראוס. הנציגים יבקרו באילת בעת התחרויות ויבצעו תיאומים לקראת קיום אליפות אירופה בעיר בשנת 2012.

ההחלטה לקיים את אליפות אירופה בעיר אילת התקבלה לפני כשנה לאחר שישראל התמודדה מול טורקיה על הזכות לארח את אליפות אירופה וכאמור נבחרה ישראל כיעד המוביל שיכול להתמודד באופן הטוב ביותר עם אירוח תחרות בסדר גודל בין לאומי.

"ההחלטה לקיים את אליפות אירופה בישראל מהווה אישור בדבר הרמה הגבוהה שבה אנו מפיקים אירועי ספורט במשך שנים רבות" אמר מייקי כץ, מנהל התחרות. "ההשתתפות באליפות אירופה בישראל תקבע את רמת המתחרים לקראת האולימפיאדה שתתקיים בלונדון באותה השנה", הוסיף.
באליפות אירופה צפויים להשתתף כ-4000 טריאתלטים מכל רחבי אירופה. "אין ספק כי בחודשים האחרונים עמלו קשה מאוד מאחורי הקלעים גורמים מהאיגוד הישראלי אשר עמלו נחרצות כדי להבטיח את קיום אליפות אירופה באילת" אמר כץ. "טריאתלון אילת האחרון הראה לכולם כי בישראל אכן יש "גאווה ישראלית".

לדברי כץ, "מודל התחרות באילת 2009 הציג יכולת ברמה אירופאית שלא מביישת כלל כל תחרות מסוג זה. אי לכך ובהתאם לנסיבות הוחלט כי העיר אילת תארח לראשונה את אליפות אירופה לטריאתלון לשנת 2012 ובכך נתנה החותמת הרשמית לתחרות בהפקת ענק כפי שאיגוד הטריאתלון יודע לקיים. איגוד הטריאתלון מודה לכל התומכים ומזמין את כולכם לחוויה מדהימה שעוד לא נראתה בארצנו".

 

הידיעה באדיבות איגוד הטריאתלון הישראלי.
 

סגור