לאליפות אירופה בהלסינקי 2012 יגיעו מיטב אתלטי יבשת אירופה

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • לאליפות אירופה בהלסינקי 2012 יגיעו מיטב אתלטי יבשת אירופה

באמירת מחויבות מחודשת יצאו פה אחד כל 50 ראשי פדרציות האתלטיקה האירופאיות - מיטב האתלטים של היבשת יתחרו ב-2012 באליפות אירופה באתלטיקה שתיערך מספר שבועות לפני אולימפיאדת לונדון.

תאריך: 13/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מנהיגי הפדרציות הלאומית מרחבי אירופה נתנו את תמיכתם המלאה לאליפות אירופה 2012 , שתתקיים בהלסינקי בין 27 ביוני ל-1 ביולי, במפגש האחרון שנערך בבלגרד ב-8.11.2010.

אליפות אירופה באתלטיקה  בשנת 2012 תהיה אירוע מרכזי בלוח אירועי השנה של האתלטיקה האירופאית, על אף שהאליפות תיערך בסמיכות של מספר שבועות לפני המשחקים האולימפיים מאוחר יותר באותו קיץ בלונדון.

האנסיורג וירץ, נשיא התאחדות האתלטיקה האירופית שהתארח השבוע בישראל, בירך בחום את התמיכה האירופית בפגישה מועצות האתלטיקה שנערכה בסוף השבוע האחרון בליסבון.

"אני מעודד מאוד את התמיכה המלאה של הפדרציות שלנו באליפות אירופה באתלטיקה 2012 בהלסינקי ע"י התחייבותם לשלוח את מיטב הספורטאים שלהם לאליפות. אליפות אירופה בהלסינקי ב-2012 תהיה מוצלחת. הופעתם של מיטב האתלטים ביבשת תגדיל את הפרסום והנראות של האליפות, המטרה של כולנו היא להגביר וליצור עניין רב יותר באתלטיקה בשנה האולימפית ולהוסיף תנופה לספורט לקראת המשחקים בלונדון. הלסינקי תהיה פלטפורמה אידיאלית עבור ספורטאים להעפיל למשחקים האולימפיים ב-2012. אין כמו אליפות של הרגע האחרון כדי לקבוע את המינימום למשחקים האולימפיים".

הפדרציות - הצרפתית, הגרמנית, האיטלקית והספרדית - קבוצת "G4" - גם אישרו מחדש את מחויבותם להלסינקי 2012, בפגישתם ברומא בסוף חודש אוקטובר, באמירת ארבעה נשיאי הפדרציות פה אחד שהסכימו לשלוח את הספורטאים הכי טובים שלהם להתחרות בבירה הפינית.

אליפות אירופה בהלסינקי 2012 תהיה תחילת מחזור אתלטיקה של שנתיים והיא אליפות הדגל של אירופה. בשנים כאלה שהאליפות נערכת יחד עם האולימפיאדה, האליפות לא מקיימת את התחרויות הארוכות (כדוגמת המרתון ותחרויות ההליכה) שיכולות לפגוע באתלטים בייצוג מדינתן מספר שבועות לאחר האליפות באולימפיאדה.

"השינוי ממחזור של ארבע שנים למחזור של שנתיים הוא הכרחי בספורט שלנו", אמר הנשיא וירץ. "זה יגדיל את מספר אלופי אירופה - ויהיה בכך לספק השראה למספר גדול יותר של אנשים ביבשת, במיוחד אלה הצעירים".

תמונת השער: האצטדיון האולימפי בברלין בו נערכה אליפות העולם באתלטיקה ב-2009.

 

סגור