מנצחות עילית הנשים בטריאתלון אילת

| שתף |

לפני שעה קלה הגיעה לסיומה תחרות העלית של הנשים באליפות ישראל בטריאתלון 2010. מזג האויר היה חם גם ביום השני של האליפות, אך הורגשה עננות שהורידה במעט את הטמפרטורות במהלך התחרות. פני ביסרון אומנם סיימה במקום ה-8 מתוך 12 המתחרות, אך הפגינה יכולת מרשימה במהלך כל התחרות.

תאריך: 13/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מקצה עלית הנשים יצא לדרכו בשעה 9:15 והיה נראה כי מזג האויר מקל במעט על המשתתפות. אומנם מזג האויר היה חם גם ביום השני של האליפות, אך הורגשה עננות שהורידה במעט את הטמפרטורות במהלך התחרות.
פני ביסרון 
סיימה במקום ה-8 מתוך 12 המתחרות והפגינה יכולת מרשימה במהלך כל התחרות. קתרין ורסטופט הבלגית ניצחה בתחרות עם 2:08:39 שע'. 24 שנ' אחריה הגיעה אירנה אביסוה הרוסייה שנחשבה לפייבוריטית לניצחון טרם הזינוק. אביסוה, השתתפה בשתי אולימפיאדות ובאליפות העולם אך בשנה החולפת לא היתה במיטבה. 9 שנ' אחריה חצתה את קו הגמר דאנה בוטרנברוט ההולנדית.

פני בייסרון הבכירה בין הנשים בארץ כיום שחזרה לאחרונה מתחרות הסבב העולמי בבודפשט ובעלת מדליית הזהב בקבוצתית בטריאתלון מאולימפיאדת הנוער שנערכה באוגוסט האחרון מיקדה אליה את מירב תשומת הלב בקרב המעודדים הרבים שבאו לצפות בתחרות. 

יחיאל מילר חבר מערכת עולם הריצה, מי שהתחרה אתמול במקצי קבוצת הגיל ונכח במהלך התחרות סיפר לאתר עולם הריצה: "פני שמרה מקרוב על מתחרותיה ונתנה פייט מכובד בדגש על קטע האופניים בו השתלבה בדבוקה הראשונה. פני אף נתנה הוראות למתחרות האחרות להתחלף בהובלה שתאפשר לה גם להנות מהדרפטינג שמאושר רק למקצי העלית. היכולת שהפגינה היום תיתן לה נקודות דירוג חשובות להמשך דרכה בענף".

בקטע הריצה נפתח הפער המשמעותי והבדלי הרמות באו יותר לידי ביטוי. בסוף התחרות פני סיימה במקום ה - 8 המכובד תוך שהיא מקדימה מתמודדות שעל הנייר טובות ממנה. פני בייסרון סיימה בזמן של 2:12:39 שע' הרבה לפני הישראלית השנייה.

פני לבד בצמרת הישראלית
במקום האחרון וכ-17 דק' אחרי הראשונה הגיעה גילי רייכמן הישראלית השנייה שהוזנקה במקצה העילית. פני בייסרון כך נראה, היא היחידה שיכלה לעמוד ברמת התחרות הבינלאומית שנערכה היום ולתת קרב של ממש למתחרות האחרות.

תוצאות מקצה עלית נשים - Elite Women Eilat ITU European Premium Cup 

1. 02:08:39 Verstuyft Katrien 
2. +0:24 Abysova Irina 
3. +0:33 Boterenbrood Danne 
4. +1:22 Lehtonen Kaisa 
5. +1:40 Tsyganok Inna 
6. +3:03 Szabo Zita  
7. +3:35 Vesterby Michelle  
8. +4:01 Baysaron Fany  
9. +5:18 Ivanovskaya Liubov  
10. +6:59 Pytel Maria  
11. +7:34 Prystayko Olesya  
12. +17:13 Richman Gili 

לפני כשעה הוזנקו הגברים - אתר עולם הריצה ידווח על תוצאותיהם. 
הישראלים שיצאו לדרך במקצה העילית בגברים: 
רן ודן אלתרמן,יונתן מלכא,רון דרמון, עמית פיין, שוקי סרויה, נווה כהן, אביעד כהן, אסף כהן 


תמונת השער: קתרין ורסטופט הבלגית ניצחה בתחרות עם 2:08:39 שע' (Flickr.com)

סגור