רץ ה-800 מ' יורי בורזקובסקי חוזר להתאמן

| שתף |

אחד השמות הבולטים ביותר בין אתלטי אירופה בעשור האחרון היה ללא ספק יורי בורזקובסקי, אצן ה-800 מ' מרוסיה. בורזקובסקי, האלוף האולימפי מאתונה 2004, בעל שיא אישי של 1:42.47 דק' ממוקם במקום השמיני בכל הזמנים בקרב רצי ה-800 מ' בעולם. בורזקובסקי מתכנן להשתתף באליפות אירופה באולמות שתיערך במרץ הקרוב בפריז.

תאריך: 14/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מאזן ניצחונות כל-כך מרשים לא רואים בכל יום. יורי בורזקובסקי - האלוף האולימפי מאולימפיאדת אתונה 2004,מי שזכה בשלוש מדליות (שתיים מכסף ואחת ארד) באליפויות העולם - פריז (2003), הלנסינקי (2005) ואוסקה (2007) וכן ב-2 מדליות באליפות העולם באתלטיקה באולמות - זהב בליסבון (2001) ובארד במוסקבה (2006) וכן 2 מדליות זהב באליפויות אירופה באולמות, אחת בגנט (2000) ואחת בטורינו (2009).

לאחר עשור כל-כך מרשים בורזקובסקי הושבת בגלל פציעה בעקב שמאל שממנה סבל בשנה האחרונה.
בימים אלו הוא חוזר לאימונים שיגרתיים לאחר טיפול מקיף בעקב הבעייתית שלו. הפציעה גרמה לו להחמיץ את אליפות אירופה בברצלונה בקיץ האחרון. אם נביט בתוצאות הגמר של ה-800 מ' מאליפות אירופה האחרונה ניתן להגיד בבירור שאם בורזקובסקי היה משתתף באליפות הוא היה גורף את מדליית הזהב יחסית בקלות.

בורזקובסקי, היה אלוף אירופה ריצת 800 מטרים באולמות בשנת 2000 וגם בשנת 2009, אמר בשיחה שנערכה לפני מספר ימים כי הוא בהחלט שואף להגיע בריא ולנצח את האליפות שתיערך בבירה הצרפתית במרץ הקרוב.
בורזקובסקי סיפר: "החמצתי כמעט את כל עונת תחרות הקיץ בשל פציעה, אשר למעשה התחילה לפני כמה שנים. בשנת 2005, נקעתי את החלק החיצוני של כף רגלי השמאלית. הפציעה נרפאה מעצמה, אבל נראה כי בשלב כלשהו, הפציעה חזרה ומנעה ממני להתאמן", הסביר בורזקובסקי בראיון לאתר האתלטיקה של הפדרציה הרוסית (www.rusathletics.org).

"כל הזמן, בשנים האחרונות, הרגשתי לא בנוח, חשבתי שיש גוש כואב בעקב שלי. ניסיתי לא לדרוך על נקודה כואבת בעקב ואפילו התחלתי לצלוע. כתוצאה מכך, היו לי גם בעיות עם הקשת של כף הרגל שלי. הכאב רק החמיר, הוא היה חזק מאוד, ואחרי שבציעתי צילום לכף הרגל, התברר שהפציעה חמורה משחשבתי. לאחר אליפות רוסיה באתלטיקה (ב -13 ביולי) החלטתי לסיים את העונה. טופלתי אישית אצל ניקולאי ניקולייב, הרופא הראשי במרכז הפדרלי לאורתופדיה, בצ'בוקסרי.
ראשית, הוא הפחית את הדלקת, ולאחר מכן הוא עשה את הטיפול בלייזר. לאט לאט התחלתי לרוץ שוב אחרי זה. עכשיו, אני עושה עוד מספר טיפולים: טיפול גלי הלם. יש לי עוד שישה מפגשים עם הפסקה של חמישה ימים ביניהם. אני מאמין שההחלמה תיקח בערך חודש. מתחילת דצמבר, אני מתכנן להתחיל אימונים מלאים שוב.
בימים אלו אני משתמש בכמה זוגות של מדרסים מיוחדים שיוצרו בשבילי. נעלתי אותם במשך שלושה חודשים. יש לי את המדרסים בכל זוג נעליים, אפילו אלה שאני סתם הולך איתם כדי להיכנס לכושר, אני צריך רק חודש וחצי, אז אני לא פוסל את אליפות אירופה באולמות שתיערך במרץ הקרוב.

בורזקובסקי אמר כי הוא מתכנן להתחרות במפגש של איגוד האתלטיקה העולמי באולמות (IAAF Indoor Permit Meet) שיערך ב -6 בפברואר במקצה ל-600 מטרים, מפגש החורף הרוסי המפורסם הוא גולת הכותרת של לוח האתלטיקה השנתי הרוסי, ונחשב למפגש האיכותי ביותר ברוסיה בתקופת החורף. המפגש הרוסי המפורסם (IAAF Indoor Permit Meet) סיפק 10 ניצחונות אירופיים בתחרות בשנת 2009.

באליפות העולם באתלטיקה שנערכה בטורינו בשנת 2009, בורזקובסקי הפתיע את מתחריו ולקח את ההובלה כבר בהתחלה של הגמר. בורזקובסקי בנה את הקצב והוביל באופן ברור עד סוף ההקפה השלישית לפני ושהגביר בסיום עם 25 שנ' ב-200 מ' האחרונים וניצח בניצחון משכנע בזמן של 1:48.55 דק'.

אליפות אירופה באתלטיקה באולמות תיערך ביערך באצטדיון Omnisport Paris-Bercy Palais בפריז בין התאריכים 4-6 במרץ.

 

הידיעה באדיבות אתר איגוד האתלטיקה האירופאי.

תמונת השער: Picapp

 

 

סגור