ניצחון שני רצוף למדהין בסדרת מירוצי השדה העולמית

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • ניצחון שני רצוף למדהין בסדרת מירוצי השדה העולמית

תחרויות סדרת מירוצי השדה (IAAF Cross Country Permit Series 2010/11) ממשיכות כמתוכנן. אמש נערכה באוירס (Oeiras) תחרות מירוץ שדה ברמה גבוהה מאוד.

תאריך: 14/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

ליסבון, פורטוגל - תחרויות סדרת מירוצי השדה ממשיכות כמתוכנן. אמש נערכה באוירס (Oeiras) תחרות מירוץ שדה ועל-פי הדיווחים התחרות היתנהלה ברמה מקצועית גבוהה מאוד. מירוץ זה הינו השני בסדרת ה"קרוס קאנטרי" של איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF Cross Country Permit Series ) לעונת 2010/11. מזג האויר אתמול (ה-13 לחודש) היה ללא גשם וללא שמש אך עם רוח שהקשתה על הרצים במהלך התחרות. המסלול כלל בתוכו גבעות חול גבוהות במיוחד.

תחרות הגברים:
המירוץ של הגברים היה למרחק 9 ק"מ והיה מבחן טוב מאוד עבור כל המשתתפים. מדהין תקלמריאם מאריתריאה, מדליסט הכסף מאליפות העולם, היה הפייבוריט לניצחון במירוץ וכמו שהוא תמיד נוהג בתחרויות, התחיל את התחרות בקבוצה המובילה. מתחילת המירוץ, הקבוצה המובילה כללה את מדהין ובן ארצו טדסה קידהן, אדווין סואי מקניה ומאתיו קיפקואץ' עם הפורטוגזי יוסף אל קלעי.

היה זה מירוץ בו מדהין האריתראי בן ה-21 המתין עד לרגע האחרון והגביר באופן משמעותי את קצב הריצה ובכך התנתק מהקבוצה המובילה. מדהין סיים בקלות יחסית במקום הראשון, בדיוק כפי שעשה בפתיחת הסדרה באטפוארקה (Atapuerca) בסוף השבוע שעבר.

"זה תחרות קשה, הרבה חול והרבה גבעות", אמר הזוכה. "ניצחתי כאן כי אני בכושר טוב מאוד. לשאלה איך הוא מרגיש אחרי צמד הניצחונות בשבועיים האחרונים באטפוארקה ובאוירס, אמר מדהין: "ובכן, אני שמח מאוד לנצח, אבל ללא ספק אני שמח כי זה היה בשבילי מבחן גדול להמשך ההכנה שלי לעונה הקרובה, המטרה הגדולה שלי היא לנסות להיות אלוף העולם בקרוס קאנטרי!"

במקום השני, רק שלוש שניות אחרי מדהין, הגיע קידהן טדסה, אחיו הצעיר של זרסניי טדסה, מי שלקח את המקום האחרון על הפודיום היה אדווין סואיי, מדליסט הארד האולימפי מבייג'ינג 2008 ב-10,000 מ' מאתיו קיפקואצ' הגיע במקום הרביעי. הרץ האירופי הטוב ביותר היה מרוקאי יליד פורטוגל של יוסף אל קלעי שסיים במקום החמישי. 

מרוץ הנשים - אנליה רוזה ניצחה
במרוץ 5 ק"מ של הנשים, הבנות הפורטוגזיות שבו להיות הפיבוריטיות לניצחון והכתיבו קצב חזק. הפורטוגזיות הובילו עד לפיניש מפתיע של המנצחת, אנליה רוזה, את הסיומת המהירה החלה לאחר שרצה לבד עם הובלה בטוחה מקדימה לאורך מרבית המרחק. את המירוץ הקודם סיימה רוזה שישית והפתיעה אמש עם ניצחונה החלק בתחרות.

"רצתי את הריצה שלי, ניסיתי להיות במקום הראשון כדי להרוויח את המקום שלי בנבחרת הפורטוגזית (עבור European XC champs) ועשיתי כמיטב יכולתי. האמנתי שאני יכולה לנצח רק כשהייתי ממש לפני קו הסיום. היה לי מרוץ טוב מאוד וחזק, נתתי ככל יכולתי", אמרה המנצחת.

במקום השני, שלוש שניות אחרי המנצחת מפורטוגל הגיעה אנה וונגי'רו הקנייתית. וארבע שניות לאחר מכן הגיעה הרצה הותיקה והמנוסה בקרב הרצות הפורטוגזוית, אנה דיאס (סיימה במקום ה-9 בתחרות הראשונה בסבב. במקום הרביעי הגיעה האירופית מדליסטית הכסף ב-5000 מטרים - שרה מוריירה.


תוצאות התחרות השנייה בסבב תחרויות מירוצי השדה של איגוד האתלטיקה העולמי:

גברים 9 קילומטרים:
1. Teklemarian Medhin, ERI 28:33
2. Kidane Tadese, ERI 28:37
3. Edwin Soi, KEN 28:42
4. Mathew Kipkoech, KEN 28:47
5. Yousef El Kalai, POR 29:10
6. Rui Pedro Silva, POR 29:25
7. Licínio Pimentel, POR 29:28
8. Tiago Costa, POR 29:36

נשים 5 קילומטרים:
 1. Anália Rosa, POR 20:01
2. Annah Wanjiru, KEN 20:04
3. Ana Dias, POR 20:08
4. Sara Moreira, POR 20:15
5. Sandra Teixeira, POR 21:11
6. Doroteia Peixoto, POR 21:11
7. Benita Wilis, AUS 21:16
8. Daniela Cunha, POR 21:31

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF)תמונת השער באדיבות - Eastafricaforum.net

 

סגור