סיכום ניווט יער אודם

| שתף |

מחזור מספר 2 בליגת הניווט הארצית התקיימה אתמול ביער אודם. התחרות שהתנהלה ביער אודם איפשרה ניווט מהיר מאוד, אולם הניווט ביער היה יכול להיות מבלבל מאד. רגע אחד של חוסר ריכוז, יכול היה לגרום לאיבוד כיוון בשל העובדה שהשטח מתאפיין בנוף דומה מאד.

תאריך: 14/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

שטח הניווט באזור יער אודם הינו ייחודי ביותר. חלקות יער אלונים רבות בצורות שונות, פרי עבודתם הקדומה של חקלאים ביזנטים היו התפאורה למחזור מספר 2 בליגת הניווט הארצית. התחרות שהתנהלה ביער אודם איפשרה ניווט מהיר מאוד, אולם הניווט ביער היה יכול להיות מבלבל מאד. רגע אחד של חוסר ריכוז, יכול היה לגרום לאיבוד כיוון בשל העובדה שהשטח מתאפיין בנוף דומה מאד.
 
מהלך התחרות:
כ-400 ספורטאים הגיעו למחזור השני והתחרו לצד עשרות משפחות שנהנו ממסלול עממי מגוון.
כרגיל קטגורית העלית משכה את מירב תשומת הלב. ערן סגל ממועדון ניווט לב השרון לא אכזב וניצח את המסלול (9 ק"מ בקו אווירי + 32 תחנות ) בזמן של 53:51 דק' כשהוא מקדים את זף סגל ממועדון ניווט אס"א ת"א שסיים בזמן של 58:13 דק' . גיא סבו ממועדון ניווט מודיעים סיים במקום השלישי בזמן של 63:50.דק'.

בנשים ניצחה נטע דפני ממועדון ניווט רמת השרון בזמן מצוין של 55:23 דק', תוצאה שהשאירה מאחור גם נווטים גברים טובים ובעלי נסיון.
מקרב הנוער בלטה תוצאתו של ניצן יסעור ממועדון ניווט יזרעאל 52:22 דק' (7 ק"מ קו אווירי + 22 תחנות) ושל מארינה מאירקוביץ הצעירה ממועדון ניווט טכניון כרמל 47:27 דק'.

קטגורית הותיקים: 
פעם נוספת התנהל קרב מעניין בו ניצח רפי הימן ממועדון ניווט רמת השרון ונמצא בכושר שיא,בזמן מצויין של 44:04 דק' ואחריו בהפרש ניכר איתן עמיעז ממועדון ניווט מודיעים ויו"ר האיגוד בזמן של 53:14 דק'.
 

הידיעה באדיבות איגוד הניווט.

עוד על יער אודם: 

יער אודם נמצא בשמורת יער אודם, שהיא שמורת היער הגדולה בגולן. היער הנוכחי הוא שריד מיער רצוף שכיסה את הגולן העליון כולו עד לפני כמאה עשרים שנה. היער נפגע על ידי הצ'רקסים שהשתמשו בעצים לצורך בנייה ומסחר. כיום מתאושש היער באיטיות ומתפשט על פני השטחים שבוראו. האזור של יער אודם נשמר באופן יחסי בגלל שנבנו בשטחו מחנות צבא ובונקרים של הצבא הסורי וכדי לעזור בהסוואתם אסרו הסורים פגיעה ביער באזור זה. ביער מפוזרות 23 ג'ובות (גבי געש), בורות גדולים ותלולים שנוצרו כנראה כתוצאה מהתפרצות גזים געשיים ללא חומרים מוצקים או נוזליים. בועות הגז יצרו חללים אשר הפכו לבורות ענק כשתקרתם קרסה. תופעה זו מכונה בגאולוגיה מאר. קוטרה של הג'ובה הגדולה מגיע לכ-250 מטרים ועומקה כששים מטרים.
 

סגור