כעבור שבוע - היילה גברסליאסי לא פורש

| שתף |

פרישתו של הכוכב האתיופי החזיקה מעמד בקושי שבוע ימים. על הקמבאק הודיע גברסליאסי במהלך מרוץ באתיופיה ואישר אותה ברשת ה - Twitter. מאמנו אמר על האתלט בן ה-37 כי גבריסילאסי יכול גם להתחרות עד גיל 45.

תאריך: 16/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

פרישתו של היילה גברסליאסי נמשכה כשבוע. האיש שהודיע בדמעות שהוא פורש לאחר שנאלץ להפסיק את ריצתו במהלך מרתון ניו-יורק 2010 ביום ראשון, ה-7 בנובמבר, שינה את דעתו אתמול. לדברי האתר Ethiosports.com, הודיע היילה גברסליאסי על שובו בתחרות במירוץ בוולגה (Wollega) שבאתיופיה ארץ מולדתו. לידיעה הצטרף הבוקר היילה גברסליאסי באמצעות רשת ה - Twitter:

"ראשית אני רוצה להודות לכולם על התמיכה, התגובות היו נהדרות. כעבור מספר ימים בכפר שלי יכולתי לקבל כמה החלטות. הריצה בדם שלי ואני החלטתי להמשיך להתחרות. ההודעה שלי בניו יורק הייתה התגובה הראשונה אחרי מירוץ מאכזב. אחרי שהברך שלי תתאושש מהפציעה אדווח לכולכם על המירוץ הבא שלי. שוב תודה על כל התמיכה שלכם".

לאחר שהשמועות על חזרתו היילה גברסליאסי ברחבי העולם הגיעו לממדים חסרי תקדים, צוות הניהול של היילה גברסליאסי פרסם הודעה לעיתונות כדלקמן:

היילה גברסליאסי ממשיך את הקריירה שלו
'לאחר פרישתו המרגשת והפתאומית של היילה גברסליאסי בשבוע שעבר במסיבת עיתונאים בניו יורק, לקח היילה גברסליאסי זמן לחשוב על הדברים. הוא חזר לאתיופיה והוא קיבל המון תגובות שחיממו את הלב מכל רחבי העולם. אנשים רבים, שגם קרובים להיילה ביקשו ממנו לחזור בו מהחלטתו. כאשר הוא עשה את ההחלטה הרגשית שלו, הוא לא חזה שתהיה לכך השפעה כל-כך גדולה. ההודעה הייתה קשה עבור אנשיו המקורבים לו וכן לנוער באתיופיה. היילה הסכים שזה לא הזמן ולא הדרך לעצור. האגדה החליטה להמשיך את הקריירה שלה ולתת את הפוקוס חזרה למרתון האולימפי בלונדון 2012'.

ההחלטה הפתאומית של היילה להודיע על פרישתו בניו יורק נעשתה בגלל אכזבה ענקית. "התאמנתי כל כך קשה בשביל זה ואני הייתי כל כך מרוכז כדי להצליח בניו יורק. לאחר המירוץ הייתי עייף, כאב לי והתאכזבתי כי כל העבודה הקשה שלי לא הביאו לי את התוצאה שציפיתי. הייתי נרגש מאוד", היילה גברסליאסי חזר לאתיופיה והגיע לכפר שלו כדי לחשוב על הדברים.

במהלך שהותו שם חשב שוב על הפרישה, מעריצים כל רחבי העולם הגיבו על הפרישה הפתאומית שלו, וניסה לשכנע אותו להמשיך את הקריירה שלו כרגיל. עם 27 שיאי עולם, 2 מדליות זהב אולימפיות, 9 תארים עולמיים ועם החיוך הקבוע שלו עם אופי חם, היילה גברסליאסי הוא אחד הספורטאים האהובים והגדולים ביותר בספורט העולמי.

"אני רוצה להודות לכולם שתמכו בי בשבוע שעבר ונתנו בי אמון שאני עדיין יכול להמשיך עם הקריירה שלי. עכשיו אני יכול להמשיך בדרך שלי למשחקים האולימפיים בלונדון בשנת 2012. הריצה בדם שלי. עכשיו דעתי ברורה ואני יכול להמשיך להתחרות".

תמונות: Picapp.com

 

סגור