בייג'ינג נבחרה לארח את אליפות העולם באתלטיקה 2015

| שתף |

בייג'ינג נבחרה לארח את אליפות העולם באתלטיקה בשנת 2015, הודיע אתמול מועצת איגוד האתלטיקה העולמי. הבחירה בביג'ינג לארח את המהדורה ה -15 של האליפות תחזיר את האתלטיקה אל האיצטדיון המסנוור והגדול בעולם, "קן הציפור", האיצטדיון המרכזי של המשחקים האולימפיים בשנת 2008.

תאריך: 21/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

"כדי לעזור לבנות את הספורט של סין ואת תרבות האתלטיקה בארץ בעלת מעל ביליון תושבים, אליפות העולם באתלטיקה בשנת 2015 היא הזדמנות גדולה עבור אומה זו", אמר הנשיא לאמין דיאק, נשיא התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF) בעת מסירת ההודעה. "כפי שאנו אומרים לפעמים, סין היא לא מדינה, זאת יבשת. אז זו הזדמנות נהדרת עבור קידום הספורט שלנו בסין", הוסיף דיאק.

בייג'ינג מהווה את ביתם של קרוב ל -17 מיליון איש, תהפוך למעשה להיות העיר הרביעית באסיה שתארח את אליפות העולם באתלטיקה. אליפות העולם באתלטיקה הינה השלישית בגודלה בעולם בין אירועי הספורט אחרי המשחקים האולימפיים והמונדיאל. טוקיו אירחה את האליפות בשנת 1991 בהעיר אוסקה אירחה בשנת 2007. השנה דאגו תארח את מהדורת 2011.

"בייג'ינג אירחה בהצלחה רבה את אליפות העולם לנוער בשנת 2006 וכמובן לא נשכח את המשחקים האולימפיים בשנת 2008", הוסיף דיאק. "אני חושב שקיום אליפות העולם בסין תספק הזדמנות נהדרת לקיים את האליפות בצורה הטובה ביותר בסין".

"זהו אירוע הספורט החשוב ביותר בסין מאז המשחקים האולימפיים של 2008", אמר ליו גי'נגמין, סגן ראש העיר של בייג'ינג.

"אנו מודים לכם על האמון שנתתם בנו. אנו נקיים אירוע בסטנדרט גבוה מאוד בבייג'ינג, אשר תפתח פרק חדש ברמת בסטנדרטים של האליפות".

ההצעה המוצלחת של בייג'ינג מסמנת את השלב האחרון של מחויבותה של סין כדי להוסיף ולשפר את מורשת האתלטיקה שלה.

בשנת 1980, הממשל הסיני הדגיש כי "אתלטיקה היא הספורט עם ההשפעה הגדולה ביותר" וכי "יש צורך לשפר את תוכנית האתלטיקה הלאומית. יש להכין את הקרקע לצמיחה משמעותית בענף זה באומה. בהמשך יש לעודד את קהילת האתלטיקה שלנו", נכתב בהודעה של הממשל הסיני. בשנת 2002 המנהל הכללי של הספורט של סין (GASC) הכריז על האתלטיקה בתור "ספורט שצריך מיקוד". בשנת 2006 בבייג'ינג אירחה סין את אליפות העולם לנוער. באליפות שבה השתתפו ספורטאים מ-180 מדינות.
האליפות נערכה כמעט ללא תקלות. לעיר יש גם היסטורית אירוח רבים של איגוד האתלטיקה העולמי ואירועים כמו סדרת תחרויות ההליכה (IAAF Race Walking events) , כולל הגמר של הסבב השנה, את המרתון הבינלאומי בבייג'ינג, מירוץ הכביש 'גולד לייבל' שהשנה חגג את המירוץ ה-30 במספר.

"אנו מאמינים כי ההחלטה לארח את התחרות ברמה הגבוהה ביותר בתחום האתלטיקה תשמש כדי לקדם את התפתחות ענף האתלטיקה ברחבי העולם" אמר דואן שייגי'ן, יו"ר איגוד האתלטיקה הסיני.

 

הידיעה באדיבות אתר איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF)


תמונת השער: www.picapp.com

סגור