נבחרו אתלטי השנה של איגוד האתלטיקה העולמי

| שתף |

דויד רודישה מקניה ובלאנקה ולאסיץ מקרואטיה נבחרו על ידי איגוד האתלטיקה העולמי לאתלט ואתלטית השנה באירוע שנערך אתמול במונטה-קרלו.

תאריך: 22/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

נשיא איגוד האתלטיקה העולמי, למין דייק הכריז על הזוכים בתואר היוקרתי, אתמול באירוע שנערך במונטה קרלו.

רודישה בן ה-21, שבר את שיא העולם בריצת 800 מ' פעמיים העונה והיה בלתי מנוצח ב-12 תחרויות במרחק זה. רודישה גם זכה בתואר אלוף אפריקה, ובתחרות הליגה הבין-יבשתית שנערכה בספליט, קרואטיה

ולאסיץ, מיש כבר שנתיים אלופת העולם בקפיצה לגובה, והשנה קטפה תואר נוסף זהה באולם, היתה בלתי מנוצחת בשבע תחרויות בליגת היהלום וגם היא כמו רודישה ניצחה בתחרות הבין-יבשתית בספליט, אצטדיון הבית שלה.

"אני חייב להגיד שלהיות אתלט השנה זו הישג אדיר וכבוד גדול, משהו שכל האתלטים רוצים להשיג", אמר רודישה, מי שהיה מעמד לתואר בפעם הראשונה כאשר היה אלוף העולם לנוער. רודישה הוא האתלט המהיר ביותר שזכה בתואר אתלט השנה עד היום.

באוגוסט האחרון רודישה קבע 1:41.09 דק' ושבר את שיא העולם שהיה שייך לווילסון קיפקטר ונקבע לפני שלוש עשרה שנים. רק כעבור שבוע בלבד שבר רודישה את השיא שוב בריטאי וקבע 1:41.01 דק'.
ולאסיץ, הינה הקופצת השנייה בעולם שקבעה 2.08 מ' וגם היא סיפקה עונה מוצלחת ובנוסף הגנה על תואר אליפות העולם באולם. לראשונה היתה לאלופת אירופה במקצוע זה וניצחה 12 תחרויות מתוך 14 שהשתתפה בהן השנה בחוץ.

"זהו הישג מדהים, לא יכול להיות יותר טוב מזה. אני גאה ואני מרגישה כבוד רב", אמרה ולאסיץ, שבנוסף קבעה את תוצאת השנה בקפיצה לגובה 2.05 מ'. " נאבקתי בכל תחרות שלי השנה. לכן הצעד שעשיתי השנה מבחינה מנטלית חשוב יותר ממה שהייתי מסוגלת לקפוץ. לכן התואר משמעותי בשבילי עוד יותר". בסה"כ ניצחה ולאסיץ השנה ב-18 מתוך 20 תחרויות (אולם וחוץ).

הידיעה באדיבות אתר איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF).

תמונת השער - Philippe Fitte

סגור