צעדת בן גוריון 2010 - אחרית דבר

| שתף |

צעדת בן גוריון היא צעדה המתקיימת מדי שנה לאורך שנים לא מעטות. הצעדה החלה על מנת לשחזר את מסלול הליכתו הקבוע של דוד בן גוריון, בתקופה בה התגורר באזור. להליכה, הייתה עבורו מטרה כפולה, כדברי בני קיבוצו, "הוא דאג לבריאות (שלו) וליחסי ציבור (לנגב)".

תאריך: 22/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

צעדת בן גוריון ה-18 התקיימה בסוף השבוע האחרון בשדה בוקר והציעה מסלולי הליכה לכל המשפחה על פי דרכו של בן גוריון. הצעדה כללה ביקור בצריף בן גוריון ובחוות הזוחלים במדרשת שדה בוקר. הצעדה לקחה את המשתתפים למסע ספורטיבי דרך נופי המדבר והיוותה עבורם חוויה ספורטיבית לכל המשפחה המשלבת את אהבת הארץ, חינוך והיסטוריה.

צעדת בן גוריון היא אחת הצעדות הותיקות אשר החלה כשיחזור מסלול הליכתו הקבוע של דוד בן גוריון, בתקופה בה התגורר באזור. להליכה, הייתה עבורו מטרה כפולה, כדברי בני קיבוצו, "הוא דאג לבריאות (שלו) וליחסי ציבור (לנגב)".

מסלולי הצעדה

המסלול המשפחתי - 7 ק"מ
חלף על פני 7 ק"מ בעקבות מסלולו המקורי של בן גורין, ועבר בתחנות אטרקטיביות שונות: חורשת הרועה, צריף בן גוריון, שדה צין, מדרשת בן גוריון והסתיים באחוזת הקבר של דוד בן גוריון, המשקיפה על נחל צין המרהיב.

מסלול לאוהבי לכת - 13 ק"מ
המסלול חלף על פני המסלול המשפחתי ומשלב, בנוסף למסלול המשפחתי, ירידה לנחל צין ועליה
בשביל הסרפנטינות המפורסם. חלק זה של המסלול, הפך כבר לטקס קבוע עבור עשרות מתושבי האזור, הצועדים אותו באופן ספורטיבי לאורך כל השנה ונהנים משילוב של הליכה בריאותית וטיול בנוף בראשית.

מסלול למטיבי-לכת במיוחד - 20 ק"מ
מסלול ארוך וחדש המתחיל בכניסה לנחל נוקד, הוא "נחל עץ" - מול חוות נחל בוקר, עולים את כל נחל נוקד, עוברים דרך חורבת חלוקים, ומתחברים למסלול הצעדה דרך ציר הנפט ושדה צין. משם יורדים לנחל צין כבכל שנה ועולים אל רחבת קבר בן גוריון דרך הסרפנטינות למדרשת ב"ג להפנינג.

עיקרי פועלו של בן-גוריון (16 באוקטובר 1886 – 1 בדצמבר 1973):
עמד בראש מקימי מדינת ישראל, הוביל את המאבק על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, גם במחיר חלוקת הארץ, והכריז על הקמת מדינת ישראל.
ממנהיגי התנועה הציונית ויו"ר הנהלת הסוכנות היהודית בירושלים.
הנהיג את מדינת ישראל בתקופה שלאחר ייסודה, פעל למען הממלכתיות (בסיסמה "ממעמד לעם") ודיכא ניסיונות מימין ומשמאל (אלטלנה, הפלמ"ח) שבהם ראה סכנה לקיום צבא ממלכתי אחד.
שימש ראש ממשלה ושר ביטחון בממשלה הראשונה ובממשלות לאחריה.
ממנהיגי תנועת העבודה הציונית בארץ ובעולם, ממייסדי ההסתדרות הכללית של העובדים ומזכירה הכללי הראשון ומראשי היישוב.
מנהיג מפא"י – מפלגת פועלי ארץ ישראל.
הקים את רפ"י – רשימת פועלי ישראל.

(מתוך ויקיפדיה)


 

סגור