סיכום מרוץ בניה ה - 5 בקרני שומרון

| שתף |

היום (שישי ה - 26.11) נערך, זו הפעם החמישית, "מרוץ בניה" לזכרו של רס"ן בניה ריין, שנהרג במלחמת לבנון השנייה.

תאריך: 26/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

אוירת חג שררה היום בישוב קרני שומרון. לא כל יום נערך מרוץ בשומרון שמגיעים אליו מאות רצים מכל רחבי ישראל. המרוץ השנה השיג שיא חדש של משתתפים - מעל 1500 רצים בכל המקצים: 500 ילדים ב 2 ק"מ עממי, 600 איש ב 5 ק"מ עממי ומעל 500 רצים ב 10 ק"מ תחרותי (מתוכם כ- 200 חיילים מיחידות שונות).

אסרט ממו אלוף ישראל המכהן ב - 15 ק"מ ממשיך להפגין כושר גבוה. ממו ניפץ לרסיסים את שיא המסלול בכ- 3 דקות וגרף 1000 ₪ לכיסו. הפרסים הזהים לגברים ולנשים היו למקום השני 750 ₪ ושלישי 500 ₪. מזג האוויר היה חם לעונה אך עדיין סביר לקביעת שיאים אישיים למשתתפים. 
 
תוצאות גברים:
 
1. מאמו אסרט  32:22 דק'
2. זגיה דמסו  35:03 דק'
3. פז לירן  36:03 דק'
 
תוצאות נשים:
 
1. עמיאל אנייס  45:45 דק'
2. פלר נוית  46:32 דק'
3. שבתאי מורן  46:53 דק'
 
 
תוצאות מלאות, תמונות ותעודות מופיעות באתר www.realtiming.co.il
 
לזכרו של בניה ריין ז"ל

בניה הי"ד נולד בטז' אייר תשל"ט (13/5/1979). 
בנם השלישי של שמעון וחגית ריין, אחד משמונה אחים. מהבנים הראשונים שנולדו בישוב קרני שומרון הניצב על שיפולי הרי השומרון. את השכלתו היסודית רכש בביה"ס 'משואה' בישוב, והמשיך את לימודיו בישיבת 'נתיב מאיר' בירושלים. טרם גיוסו לצה"ל פנה ללמוד תורה בישיבת 'תורת החיים' שבנוה-דקלים. התכונות הבולטות ביותר באישיותו היו הענווה, האמת, אומץ הלב והמסירות האינסופית ליעדים שהציב לעצמו. בניה גדל והתפתח למנהיג ששילב עוז וענוה.

על מידותיו המופלאות של בניה נוכל ללמוד מהפעילות הרבה שהייתה לו בתחום הנתינה. עוד מהיותו נער צעיר לקח חלק בארגונים המסייעים לילדים חולי סרטן ושיתוק ילדים אשר לא יכלו לשחק עם חבריהם כמו כולם. בנוסף לכך השתתף במסגרות המקדמות ומטפחות עולים חדשים.
גם בשירותו הצבאי המשיך בניה להתנדב עת חנך ילד במצוקה ועזר לו לקבל תעודת בגרות.
כאשר שימש כמפקד פלוגה בחיל השריון התנדב עם פלוגתו באופן קבוע בסיוע לילדים אוטיסטים.

בגיוסו כאשר שאלוהו חבריו מדוע לא רצה להתגייס לסיירת, ענה להם: "גם בשריון צריך חבר'ה איכותיים". בניה לא ראה את שירותו הצבאי כקריירה, הייתה לו תחושת שליחות של ממש. בתום קורס קצינים, שימש כ'גנן קק"ש'– מפקד בקורס קציני שיריון. מאוחר יותר שימש קצין הדרכה בקורס, היה קצין מבצעים גדודי ופיקד על פלוגת שריון.

על הצלחתו לא נהג בניה לספר לאף אחד, לכל אחד יש את המטרות שלו בחיים - התהילה לא הייתה אחת מהן...
את קורס קצינים סיים בניה כחניך מצטיין. את לימודיו באקדמיה הצבאית סיים כמצטיין הדיקן. בהיותו מפקד פלוגת טירונים הוביל את פלוגתו למקום הראשון ובנוסף לכך נבחר למ"פ מצטיין.

בפרוץ מלחמת לבנון השניה היה בניה ברגילה. ניתן לומר שזה היה החופש הראשון שלקח לעצמו מאז גיוסו לצה"ל. היה זה לאחר ששימש כמפקד פלוגת שריון בחטיבה 460, ועתיד היה לקבל תפקיד בחטיבה 401. בשמעו על המלחמה התייצב לפני המג"ד והודיע לו: "אני כאן". כאשר סירב המג"ד לתת לבניה תפקיד באמצע הלחימה, אמר: "כל עוד תושבי הצפון לא חוזרים לביתם, גם אני לא חוזר!". בעקבות עקשנותו הוחלט שבניה יפקד על כח חילוץ, 'כח בניה' היה שמו. 'כח בניה' נכנס תחת אש להביא אספקה של מזון ותחמושת לכוחות הלוחמים. 'כח בניה' לקח על עצמו משימות של חילוץ עשרות לוחמים שהחזרה מהן בחיים הייתה מוטלת בספק רב.

בי"ט אב תשס"ו (12/8/2006) משימתו האחרונה הייתה חילוץ טנק פגוע, במהלכה נפגע הכח מטיל נ"ט. ארבעת לוחמי 'כח בניה' נהרגו. 
על אומץ ליבו קיבל רב סרן בניה ריין צל"ש מאלוף פיקוד המרכז.

בניה ריין הי"ד, נקבר בבית העלמין שבקרני שומרון השוכן מעל ואדי קנה, מקום בו אהב בניה לטייל.

בניה השתתף במרוצים רבים ששיאם היה המרתון בפריז. חבריו ומשפחתו מארגנים את המרוץ לזכרו מתוך הבנה שספורט היא שפה המקרבת את כולם, כפי שהאמין בניה בחייו, ואכן במרוץ משתתפים רצים מכל הארץ ומכל הזרמים.

 

 

סגור