סיכום מירוץ סובב - עמק 2010

| שתף |

המירוץ הראשון מסוגו בישראל, המשלב ריצה ואופניים יחד, יצא אתמול (שישי) לדרך בפעם הראשונה. במירוץ השתתפו מספר רצי אולטרא - מרתון בכירים מהארץ. המירוץ זכה לתגובות נלהבות על ידי המשתתפים, שמסרו כי זהו אחד המירוצים הטובים והייחודים שנראו בארץ.

תאריך: 27/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 מירוץ סובב עמק, הראשון מסוגו בארץ התקיים אתמול באזור הרי מנשה. המירוץ הוזנק ממגרש הכדורגל שבקיבוץ הזורע, ומשם מי שהרחיקו הכי הרבה הגיעו עד זיכרון יעקב וחזרה. המירוץ כלל מספר מקצים המשלבים את הריצה והרכיבה וכן ניתן היה לבחור באחד משני ענפים אלו.

 

להלן המקצים שהוזנקו במרוץ:

- מקצה ריצה 12 ק"מ בודד.

- מקצה ריצה 32 ק"מ בודד.

- מקצה ריצה 62 ק"מ בודד.

- מקצה רכיבה על אופניים 32 ק"מ בודד.

- מקצה רכיבה על אופניים 62 ק"מ בודד.

- מקצה רכיבה על אופניים 32 ק"מ זוגות.

- מקצה רכיבה על אופניים 62 ק"מ זוגות.

- מקצה ריצה + רכיבה על אופניים 32 ק"מ שלשות.

- מקצה ריצה + רכיבה על אופניים 62 ק"מ שלשות.

- מקצה רכיבה עממי 16 ק"מ.

 

מזג האוויר אתמול היטיב עם המשתתפים, שזינקו החל מהשעה 5:00 בבוקר. בשעה מוקדמת זו של הבוקר עוד נראה כי מעט קריר אולם בהמשך היום מזג האוויר היה נוח ומתאים לפעילות. 

מי שמשכו את תשומת הלב היו רצי האולטרא - מרתון, שזינקו במקצה היחידים לריצה של 62 ק"מ. טל סלע עבר את המרחק ב- 5:19:30  שע' וסיים ראשון. צמוד אליו הגיע גלעד קראוס (מרת"א אילת) בזמן של 5:20:06 שע'. שלישי סיים ירון מור מכפר ורדים, בהפרש ניכר וקבע זמן של 6:01:19 שע'.

במקצה זה, שמעט אנשים השתתפו בו, נכחה אישה אחת אשר הגיעה במקום החמישי הכללי. טטיאנה סורז'סקי מיקנעם עילית, עברה את המסלול ב- 6:40:48 שע'.

במקצה האופניים למרחק 62 ק"מ, ניצח הרוכב הותיק שלומי חיימי עם זמן של 2:39:52 שע'. שני סיים עודד דנון בצמוד לחיימי, עם זמן של 2:40:04 שע'. שלישי סיים ברכיבה זו רוני שטופר עם 2:45:17 שע'.

בין הרוכבות סיימה ראשונה רלי ולד מקריית טבעון ובמקום ה-17 הכללי עם זמן של 4:28:07 שע'.

בשיחה עם מנהל המירוץ שי חזן, נראה כי המירוץ עבר מבחינה ארגונית בצורה טובה ואף מעל הציפיות. כמו כן הגיעו תגובות רבות לפורום המירוץ שנפתח לקראת האירוע, שבו רבים הביעו את תודתם על הצלחת המירוץ. מתוך הדברים שהמשתתפים הביעו בפורום ניתן להבין כי טרם נראה מירוץ שכזה בארץ. הארגון הגיע לפרטים הקטנים על מנת לדאוג להנאתם של הרצים והרוכבים, ובכך למעשה לא חסרו מים, חולקו משקאות איזוטוניים וכן בשטח הכינוס והסיום היו מקומות מוצלים לרווחת המשתתפים. כמו כן מתנדבים רבים שיתפו פעולה בתחנות המים ובארגון הכללי, מה שהביא לסגירת ארוע מושלם וללא תקלות. מתוך דבריו של אחד הרוכבים:

"מהרגע הראשון של הרישום באתר ,והדיבור בטלפון עם הרשמתי, הרגשתי בטוח ובידיים טובות ,המענה של שי וראול היה מדהים בכל פנייה אליהם ,וכיף שיש אוזן קשבת לנו הרוכבים ,וכן גם לרצים ,הכרת המסלול שבוע לפני ,עזרה לכולנו ,היה אחלה. המתחם היה יפה ובנוי להמתנה לכל המסיימים של המרתון עם צלייה גדולה והרבה דוכנים של פריגת, משקאות איזוטונים ,כריכים ,פירות ,יוגורטים ,ומים ,וללא שום קמצנות וברוחב לב ,כיף כיף, כיף!"

סך הכל היו כ - 450 משתתפים שהתחלקו בין 250 רוכבים ו-200 רצים.

בהפקת המירוץ, חולקו פרסים בסך של 40 אלף ₪, נותני הפרסים היו: חברת מיזונו, רודי פרוג'קסט, סיגמה אופניים, איזו פרו, סונטו, נייצ'ר וואלי, ארק ישראל, פרסקינדול מי עדן פרימור, ספיד אופן.

 

 

 תמונות: פייסבוק, יהל דותן

סגור