חיים מלכא סיים במקום ה - 41 באליפות אפריקה

| שתף |

אלוף ישראל בריצת הרים חיים מלכא סיים במקום ה - 41 המכובד באליפות אפריקה שהתקיימה השנה באוטנגה, ניגריה. המירוץ למרחק 11.25 ק"מ התאפיין בעליות ובירידות חדות.

תאריך: 29/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מלכא הוזמן לאליפות כאתלט הראשון מישראל המתחרה בה וכאורח כבוד של נשיא התאחדות ריצת ההרים העולמית, מר ברונו גוזלינו. התחרות נערכה ביום שבת האחרון (27.11.10) באובודו ומלכא התחרה נגד 190 טובי רצי ההרים בעולם. המרחק בתחרות היה 11.25 ק"מ וכלל עליות וירידות חדות, דבר המאפיין את אליפויות ריצות ההרים ברחבי העולם.

לחיים מלכא, אלוף ישראל בריצת הרים לשנת 2010 זו הפעם הראשונה בניגריה ונראה כי קיבלו בברכה את הגעתו של האלוף הישראלי. במכתב שכתב נשיא התאחדות ריצות ההרים בניגריה נכתב:
"לכבוד הוא לנו לקבל בפעם הראשונה אתלט ישראלי שמגיע לריצת ההרים באבודו. זוהי המהדורה השישית של התחרות וכל שנה אנחנו מנסים לשפר את התחרות שתהיה יותר איכותית. אנחנו מאוד מעריכים את האתלטים המגיעים לתחרות. מעל 50% מהמשתתפים בתחרות הינם אתלטים החוזרים להתחרות בתחרות לאחר שכבר השתתפו בה בשנים קודמות ומקפידים לחזור ולהשתתף שוב בתחרות. יש לנו משתתפים מכל רחבי העולם ואנחנו מצפים לראות רבים מהמשתתפים גם באליפות אפריקה 2011".

בראיון שנערך עם חיים מלכא לאתר עולם הריצה בתחילת ספטמבר סיפר מלכא: 
"2003 היתה שנה ראשונה שהשתתפתי באליפות העולם". מבחינה מקצועית ריצות ההרים התאימו לו מאוד, בעוד שבתחום מרוצי הכביש הגיל היווה עבורו מגבלה להתקדמות. לכן החליט לעשות הסבה לריצת ההרים ששם התחום הטכני הוא קריטי. עוד מוסיף מלכא, "תחום ריצות ההרים הוא יחסית חדש ואין ספר או תוכניות אימונים כתובות".

השיגו של מלכא מכניס אותו ל-50 הראשונים ביבשת אפריקה, השיג חסר תקדים בכל קנה מידה לרץ שהביא את ריצות ההרים לישראל. את התחרות מלכא סיים במקום ה - 41 בזמן של 54:12 דק'.
בתחרות ניצח האתיופי אבבה דינקסה עם 42:21 דק' ובכך קבע שיא מסלול חדש. בתחרות הנשים ניצחה האתיופית מסלך הייליסוס עם 48:57 דק', אף היא עם שיא מסלול. 
 

 

 

סגור