בשבוע הבא - איירונמן 'Western Australia'

| שתף |

ב - 5 לדצמבר יצא לדרכו איירונמן 'Western Australia' במהדורתו ה -7. לאיירונמן האוסטרלי יוזנקו כ- 1400 אנשי ברזל במקצים השונים. ההרשמה לתחרות נסגרה כתשעה שבועות טרם המועד המתוכנן, מה שמצביע על הפופולריות הגוברת של ענפי הסבולת הקשים באוסטרליה וברחבי העולם כולו.

תאריך: 30/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

איגוד הטריאתלון העולמית (WTC) האחראי על ארגון ותיאום אירועי איש הברזל וחצי איש הברזל ברחבי העולם הודיע כבר בסוף אפריל השנה כי ההרשמה לאיירונמן Western Australia 2010 נסגרה. בבוקר ה - 27 לאפריל מכסת 1400 המשתתפים התמלאה וההרשמה לאיירונמן האוסטרלי נסגרה תשעה שבועות מוקדם מהצפוי.
 
בסמוך לסגירת ההרשמה הודיעו מארגני התחרות לתקשורת על הישג חסר תקדים של התחרות. זו הפעם הראשונה מזה שבע שנים שבהן התחרות מתקיימת שההרשמה נסגרה טרם המועד המתוכנן עקב גודש משתתפים.

המנהל הכללי של WTC שיין סמית' אמר בהתייחסות לסגירת ההרשמה הרבה לפני המועד הצפוי, כי מדובר בצעד נכון, המוסבר עקב הגידול המשמעותי של הספורט באוסטרליה. סמית' אמר: "בניית ספורט האיירונמן באוסטרליה היא משימתנו העיקרית. סגירתה המהירה של תחרות ה - Western Australia מצביעה על כך שאנחנו בכיוון הנכון. אנשי הברזל שיקחו חלק בתחרות השנה שתיערך ב - 5 לדצמבר יחוו חוויה פנטסטית. אנחנו מודים לכל האתלטים שנרשמו מוקדם והביעו בכך אמון ופרגון במארגני תחרות Western Australia".

תחרות Western Australia - על מספרים ואנשים:
כ - 1400 מתחרים נרשמו לתחרות השנה. 332 אנשי ברזל מרחבי העולם. הייצוג הגדול ביותר הוא מסינגפור (68 אנשי ברזל), ארה"ב (59 אנשי ברזל) ובריטניה (35 אנשי ברזל). הייצוג הקבוצתי הגדול ביותר הוא של קבוצת NSW ו - Victoria provide עם ייצוג חזק ביותר של 235 אנשי ברזל.

מנכ"ל האירוע מר דויד ואן אורן אמר: "האירוע הוא דרך פנטסטית לקדם את תחום התיירות באזור. מעבר לתחרות המקצועית מדובר בהזדמנות של שילוב של חופשה וספורט באזור המערבי של אוסטרלי ואם נחבר את הדרך אל אוסטרליה עם סינגפור נראה שמדובר בחופשה יוצאת מן הכלל. סגירת מועד ההרשמה תשעה שבועות מוקדם מהצפוי הינה תוצר של עבודה נהדרת ודבקות במשימה של מארגני תחרות ה - Western Australia 2010".

עוד על תחרות האיירונמן - Western Australia: 

העיר המארחת של התחרות היא בוסלטון, עיר השוכנת לאורך מפרץ במרחק שלוש שעות נסיעה מעיר בירת המחוז פרט' (Perth). השקט השורר באזור והאוירה המיוחדת אפשרה בשנים קודמות למשתתפי תחרות איש הברזל להשיג זמנים מהירים למדיי. שלוש פעמים בעשר השנים האחרונות העיירה בוסלטון זכתה בפרס עיירת התיירות המובילה באזור המערבי, מה שיכול להסביר את קבלת הפנים החמה שמקבלים אנשי הברזל שלוקחים חלק כל שנה בתחרות.

קטע השחייה - סובב לאורך שני קילומטרים במזח הייחודי והיפה של בוסלטון. מדובר באחד מקטעי החוף היפים באוסטרליה המאפשר למעודדים הרבים שמגיעים כל שנה לעודד את המשתתפים להנות מתחרות איכותית ומנוף עוצר נשימה.
קטע האופניים - 
מאופיין כשטוח למדיי וכן בונוס נוסף העוזר למשתתפים הוא קטע של 60 ק"מ המוגן בעצי יער נדיר המגן על הרוכבים מפי משבי רוח בלתי צפויים.
קטע הריצה - מדובר בקטע של שלושה סיבובים בצמוד לחוף בוסלטון מה שמאפשר בכל סיבוב לאלפי המעודדים המגיעים מהאזור לעודד את המשתתפים בשלבים האחרונים של המירוץ. 
קו הסיום: על פי דיווחי המארגנים מציע אזור הסיום אוירת 'After Party' והבטחה לעודד ולקבל באהבה את כל מסיימי התחרות עד אחרון המשתתפים.

 

אתר עולם הריצה ימשיך לעדכן על איירונמן Western Australia ,יובא סיקור האירוע ותוצאות המנצחים. 

הידיעה באדיבות אתר Ironman.com

סגור