סיכום מירוץ עמיצור 2010

| שתף |

מירוץ עמיצור המסורתי לזכרו של עמיצור שפירא ז"ל, אחד מ -11 הנרצחים באולימפיאדת מינכן, התקיים היום במכון וינגייט. מאות רצים וסטודנטים לקחו חלק.

תאריך: 30/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

החורף עדיין מסרב להגיע ולכן במזג אוויר חם לעונה הוזנק היום מירוץ עמיצור במכון וינגייט. המירוץ אורגן על-ידי מכללת וינגייט בעזרתו הגדולה של רכז אסא רמי גרסון.
במקצה התחרותי כ-160 רצים ורצות הוזנקו מהאזור הדרומי של מכון וינגייט ורצו לכיוון שדות שפיים/געש. הריצה הינה בשטח המאופיין בעליות וירידות מתונות לאורך של כ-5 ק"מ. במירוץ העממי לקחו חלק 100 משתתפים. באירוע נכחו בני משפחתו של עמיצור שפירא ז"ל, האתלטית הבכירה לשעבר אסתר רוט-שחמורוב וכן מר שלמה בן-גל - יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל המשמש כחבר הנהלת המכללה וכן ראש בית הספר להשתלמויות במכללה.

 

מנצח המירוץ היה נועם נאמן שהגן על תוארו מהשנה שעברה ועזר לנבחרתו מהטכניון להשיג את המקום הראשון הקבוצתי. נועם סיים בזמן של 16:27 דק'. שני סיים ניתאי שטיין (טכניון) 16:28 דק', וגלעד רותם שלישי (טכניון) עם 16:29 דק'.

ריקי סלם, סיימה ראשונה בין הנשים עם זמן של 19:28 דק', זהו ניצחונה השני השבוע לאחר מירוץ מודיעין. ריקי מפגינה כושר גבוה לקראת חצי מרתון עמק המעיינות בעוד כשבועיים. ריקי סלם סטודנטית בשנה שנייה במכללת וינגייט, מתאמנת אצל המאמנת זהבה שמואלי, וחברה בקבוצת ברוקס איי.די. שנייה סיימה קים דרמון (טכניון) עם 20:08 דק', ושלישית רוני גדיש (מכללת וינגייט) עם 20:34 דק'.

 

תוצאות מופיעות כעת באתר Realtiming.co.il 
תמונות יופיעו בהמשך.

על עמיצור שפירא ז"ל 

עמיצור, בן יוסף ומלכה, נולד בה' בתמוז תרצ"ב (09.07.1932) בתל-אביב. למד והתחנך בגימנסייה הרצליה בתל-אביב, והמשיך ללימודים באוניברסיטה בעירו.
עמיצור היה בשנות ה- 50' אצן, ומבכירי הספורטאים של מדינת ישראל. כשסיים את הקריירה שלו כאצן, החל לאמן. הוא היה מורה במדרשת המורים לחינוך גופני, מכון וינגייט. היה אדם צנוע, שקט, שקדן ואוהב בריות. הוא הקדיש ימים כלילות לקידום הספורט והחינוך הגופני בישראל. מטרתו העיקרית הייתה הקניית אורח חיים ספורטיבי. ברם עיקר פועלו, עם השנים, הוקדש לטיפוח הספורט ההישגי. הוא הגיע להישגי שיא עם חניכים מצטיינים, אותם טיפח באהבה ובמסירות אין קץ. עמיצור חינך למצוינות, ואף הוא עצמו לא פסק ללמוד, להשתלם ולהתקדם כדי לעמוד בשורה הראשונה בשדה הספורט.
עמיצור חיבר ופירסם מאמרים בנושא החינוך הגופני, וגולת הכותרת של עשייתו בתחום הייתה כתיבת ספר הדרכה על הוראת אתלטיקה קלה בבתי ספר. הוא שקד על הכתיבה במשך שנים. לאחר מותו, בעזרת אשתו, ראה הספר אור במטרה שישמש נר לרגליהם של מורים לחינוך גופני בארץ.
עמיצור השתתף בועידות ובקונגרסים בינלאומיים בספורט ויצא להשתלמויות מיוחדות בלונדון ובגרמניה. הוא השתתף בתחרויות בינלאומיות לאתלטיקה קלה באירופה ובעולם כולו. ייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו בשנת 1964 עם נבחרת ספורטאים מישראל, שהגיעו להישגים מרשימים.
היה נשוי לשושנה ואב לארבעה: לאייל ולעוז מנישואיו הראשונים, לשי ולשירלי מנישואיו השניים.
עמיצור היה זה שגילה את האצנית אסתר שחמורוב והשקיע בה את כל כולו. ואכן, שחמורוב זכתה בהישגי שיא באולימפיאדה, אך עמיצור לא זכה לקטוף את פירות עמלו.
ביום שלישי 05.09.1972 לפנות בוקר פרצו מספר מחבלים לבניין בו התגוררו חברי המשלחת הישראלית לאולימפיאדת מינכן, גרמניה. המחבלים התפרצו לאחד החדרים, בו שהה עמיצור עם מאמן נוסף, ודרשו מהם ללוות אותם לחדרים בהם ישנו אותה עת ספורטאים ישראלים. עם הנחטפים עברו המחבלים לחדרים נוספים, נכנסו פנימה ודרשו מכל הישראלים להתלוות אליהם. בעודם יורדים במדרגות, ניסו שניים מהישראלים להימלט. אחד, משה וינברג, נורה ונהרג והשני הצליח להימלט לחופשי.
בין המחבלים, שהחזיקו כעת 10 בני ערובה, לבין הרשויות הגרמניות נפתח משא ומתן מתיש. הכוחות הגרמנים גילו אזלת יד בכל הקשור למשא ולמתן עם המחבלים. בסופו נעשה ניסיון חילוץ ראשון על ידי אנשי משמר אזרחי בלתי מיומנים. במהלך ניסיון החילוץ ירו המחבלים בחטוף נוסף, מרים המשקולות יוסף רומנו.
בסופו של היום הוסכם בין המחבלים לגרמנים, שבני הערובה ביחד עם המחבלים יועברו במסוק לנמל התעופה הצבאי של מינכן ומשם ימריאו במטוס. כל בני הערובה הועלו על מסוק וכשנחתו בנמל התעופה הצבאי נעשה ניסיון חילוץ כושל שני על-ידי הצבא הגרמני, לא היו מספיק לוחמים והצלפים החטיאו. המחבלים החזירו את בני הערובה למסוק ופוצצו אותו, כל תשעת בני הערובה נהרגו בליל כ"ז באלול תשל"ב (05.09.1972).
המחבלים שנתפסו, שוחררו בסופו של דבר על ידי הגרמנים.
11 ספורטאים שיצאו בשליחות המדינה כשדגל ישראל מונף מעל ראשם, חזרו ב- 11 ארונות עטופים בדגל המדינה.
עמיצור היה בן 40 במותו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין קריית שאול, תל-אביב.
מאז מותו, נערכים כל שנה מרוצי שדה במכון וינגייט לזכרו של עמיצור, בהשתתפות תלמידים רבים מכל רחבי הארץ.

המידע מתוך אתר אזרחים חללי פעולות איבה

תמונת שער: ארכיון המכללה

 

 

סגור