ריאן הול חוזר למרתון באפריל

| שתף |

ריאן הול, האמריקאי הכי מהיר בכל הזמנים במרתון בוסטון הודיע כי יחזור להתחרות במרתון זה, באפריל הקרוב. זו תהיה הפעם השלישית שירוץ הול בבוסטון, המירוץ הותיק ביותר באמריקה, ובעל אות הזהב של איגוד האתלטיקה העולמי.

תאריך: 02/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

הופעתו במרתון בוסטון 2011 תציין את השתתפותו השלישית ברציפות של ריאן הול בן ה-28. מרתון בוסטון הוא גם אחד מחמשת המרתונים הגדולים, מסדרת ה"World Marathon Majors".

"אני שמח להיות חלק מקבוצת העילית של ג'ון הנקוק (החברה הנותנת חסות למרתון בוסטון), בפעם השלישית ברציפות", אמר הול. הקרן של ג'ון הנקוק הוא הגוף העומד מאחורי מימון שדה העילית במרתון. "אני לא יכול לחכות כבר להיות בהופקינטון באפריל, שם יחל המרתון ההסטורי של אמריקה ושאוכל לבחון את עצמי שוב. אני אוהב את מרתון בוסטון ואני מקווה שהנסיון שלי באימונים ובתחרות על מסלול זה יובילו לתחרות טובה במירוץ של 2011". הוסיף הול.

מרתון בוסטון 2011 יהיה המרתון הראשון של הול בו ירוץ ללא האימונים של טרנס מהון, מי שאימן את האלוף במועדון ממות'. הול עזב את המועדון והחליט לאמן את עצמו לאחר שפרש ממרתון שיקאגו באוקטובר האחרון. הול טען כי תחת מאמנו במועדון ממות' צבר עייפות ועומס אימונים. הול שבר את השיא האמריקאי בחצי מרתון ב-2007 (59:43 דק') וקבע במרתון בכורה שיא אמריקאי במרתון לנודון 2007 (2:08:24 שע'), ניצח במבחנים האולימפיים באותה שנה וקבע שיא באליפות זו של 2:09:02 שע'. לאחר מכן הפך לאמריקאי (שנולד באמריקה) הראשון שפרץ את גבול ה-2:07 וקבע שיא אישי של 2:06:17 דק' בלונדון 2008. הול, שסיים 10 בריצת המרתון האולימפי בביג'ינג 2008 הוא הרץ המהיר השני בין האמריקאים אחרי חאליד קאנוצ'י.

במרתון בוסטון 2009, בפעם הראשונה שהתמודד עם המסלול הקשה של בוסטון הוביל הול בחצי הראשון של המירוץ, לאחר מכן נפל למקום ה-9 באמצע המירוץ, אולם לאחר שנאבק בגבעות בשכונת ניוטון סיים במקום השלישי עם 2:09:40 שע'. בשנת 2010 שוב היה הול בדבוקה המובילה בתחילת המירוץ, באמצע המירוץ שוב התדרדר לאחור אולם סיים רביעי עם 2:08:41 שע', וקבע את הזמן המהיר ביותר שנקבע על-ידי אמריקאי בבוסטון.

אף אמריקאי לא ניצח במרתון בוסטון מאז 1983 כאשר גרג מאייר קבע 2:09:01 שע'. אולם ההתעוררות שחלה בריצת המרתון של האמריקאים בעשר השנים האחרונות החזירה אותם לתחרות שוב. הרצים האמריקאים נכנסו כבר לטופ 5 בשלושת המירוצים האחרונים בבוסטון. הול הצליח לעשות זאת פעמיים וכנראה שהמסורת בבוסטון מושכת אותו לעשות זאת שוב.
 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

תמונת שער: letsrun.com

סגור