מירוץ המודד

| שתף |

הפולני טדאוז' דג'יקונסקי שמדד לפני שלוש שנים באופן רשמי את אורך המסלול במרתון טבריה ישתתף השנה במרתון.

תאריך: 07/12/10, מאת: אורן בוקשטיין

לפני שלוש שנים הגיע ארצה טדאוז' דג'יקונסקי הפולני, המוכר על-ידי התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) והאיגוד הבינלאומי לריצות ארוכות ומרתונים (AIMS) כמודד רשמי מטעמם, במטרה למדוד את מסלול הריצה של מרתון טבריה ולקבעו כמירוץ בינלאומי רשמי שיוכר ע"י שני הגופים הרשמיים הללו. דג'יקונסקי בן ה-60, כלכלן במקצועו, עוסק במדידת מסלולים רשמית מאז 1988 כתחביב. לכל מקום אליו הוא מגיע למדידה הוא עולה על אופניים ועובר את המסלול כולו ברכיבת אופניים, תוך כדי מדידה ובליווי משטרתי צמוד.

המודד הפולני זוקף לזכותו מדידתם של כ-300 מסלולים (בין 25 ל-30 מסלולים בשנה), במהלכן ראה כמה דברים מוזרים, מחזות מרתקים ומצחיקים כאחד. דג'יקונסקי סיפר על המדידה המסוכנת ביותר אותה ביצע בפולין: "הייתי ללא ליווי משטרתי. יותר מפעם אחת במהלך המדידה הזו חשתי סכנה לחיי". לעומת זאת, המסלול הקשה ביותר אותו הוא מדד היה באזור ההררי בגבול שבין פולין לסלובקיה.

תחביבו של טדאוז' למדידת מסלולים החל דרך הרגליים כשרץ מרתון לראשונה ב-1976. מאז הוא סיים 266 מרתונים בזמן ממוצע מכובד של 2:59:16 ש'. כיום הוא "מסתפק" בריצה של 7 עד 8 מרתונים בשנה. את שיאו האישי – 2:29:03 ש' – קבע בשנת 1980. בשנה שעברה תוצאתו הטובה ביותר הייתה 3:12:38 ש' באוסלו שבנורוובגיה. בנובמבר 2009 הוא סיים לראשונה אולטרא מרתון (100 ק"מ) בגיברלטר בזמן של 9:46:11 ש' במסגרת סבב המאסטרס של גביע העולם, אותו סיים ראשון בקטגוריית הגילאים שלו (60+).

השנה יגיע טדאוז' דג'יקונסקי לחופשה בישראל, אותה יתחיל בהשתתפות במרתון טבריה, אותו הוא מתאר כ"מסלול מהיר מאוד הידוע כנמוך בעולם, ללא סיבובים, ובהפרשי גבהים זניחים, אותו אחוש הפעם ברגליי ולא עם אופניים". לאחר שיסיים את מרתון טבריה הוא יתפנה לבצע מדידה רשמית של המסלול המתוכנן למרתון תל-אביב. ‏

ההרשמה למרתון טבריה 2011 בעיצומה

 

 

 

 

 

 

 

 

סגור