ליגת הניווט - מחזור 3

| שתף |

סיכום ניווט השליחים שהתקיים בפארק אשכול בשבת האחרונה. הניווט דרש יכולת טכנית והתמצאות מהירה במפה ובשטח. בהמשך החודש, תתקיים אליפות החורף בהשתתפות מספר נווטים זרים.

תאריך: 09/12/10, מאת: זיו נוימן, איגוד הניווט

שטח הניווט של פארק השרון בואך לנחל אלכסנדר מורכב בעיקר מחול וסבכים. החול יוצר צורות נוף עדינות של תלוליות זעירות, גאיות נסתרות ושלוחות נעימות שניתן לרוץ לאורכן. ביחד עם המון סבכים נדרשת יכולת טכנית והתמצאות מהירה במפה ובשטח.
ניווט שליחים דומה בעיקרו לריצת שליחים, רק שבניווט נדרש כל אחד משלושת חברי הקבוצה להשלים את המסלול שלו בטרם יעביר את המקל (מפה) לחברו בקבוצה. זינוק המוני בו כל מספרי אחד בקבוצה מזנקים יחד ( סה"כ השתתפו 105 קבוצות) , מעבר בתחנת צופים באמצע המסלול וזמן מנצח של 27 דקות לכל סיבוב יוצרים תחרות מרתקת ומעניינת שבה הקהל הם המתחרים עצמם (אלו שטרם רצו או סיימו את ריצתם) ובכל סיבוב מצב הקבוצות יכול להשתנות.

למקום הראשון בקטגוריה הבכירה הגיע קבוצת השליחים של אס"א ת"א (זף סגל, עומר רגב, אלכסיי מרצ'נקו) בזמן מצויין של 1:23:09 שע' בהקדימם אך במעט את קבוצת השליחים של מועדון רמה"ש ואת קבוצת השליחים השנייה של אס"א ת"א.
בקטגוריה המעורבת כבשה את הפסגה קבוצת השליחים של מועדון ניווט לב השרון שהורכבה מישראל קורנברג (בן 61), דוידי סגל (בן 53) וחגי לדרר (בן 30).

בתאריכים 24-25/12 תתקיים אליפות החורף, תחרות בת יומיים שבה יתחרו הנווטים בכל יום בשטח אחר וסיכום הזמנים ייקבע את המנצח במסלול. יומה הראשון של האליפות יתקיים בפארק אשכול שבחבל הבשור והיום השני יתקיים באזור גימזו ליד יער בן שמן.
בתחרות זו יגיעו גם מספר נווטים זרים וביניהם נווטת מנבחרת הנוער של שוויץ, בעלת מדלית זהב מאליפות העולם באיטליה 2009, מדלית זהב במקצה השליחים.

 

תמונת השער: איגוד הניווט
 

סגור