מנג'ו ניצח במלבורן

| שתף |

ג'וספת מנג'ו ניצח במהדורה ה-50 של תחרות "Zatopek 10k" אתמול (חמישי) במלבורן, אוסטרליה. בשל מזג אוויר חם ולח לא הצליח לקבוע את התוצאה המהירה ששאף אליה ולשבור את שיא המסלול. אלואיז ווילינג ניצחה בין הנשים.

תאריך: 10/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

ג'וספת מנג ניצח במהדורה ה-50 של תחרות "Zatopek 10k" אתמול (חמישי) במלבורן, אוסטרליה. מעט לפני חצי המרחק פרץ מנג'ו קדימה ועזב דבוקה של חמישה רצים. לאחר החצי הראשון של 13:58.30 דק' המשיך מנג'ו להוביל הקפה אחר הקפה בקצב של 66 שנ' והתרחק ממתחריו בן סנט לורנס, קוליס בירמינגהאם, בובי קרטיס ואדריאן בלינקו.

מנג'ו סיים בזמן של 27:39.80 דק'. "זה היה מאד קשה", אמר מנג'ו, בהתייחס לאחוזי הלחות הגבוהים ששרו במהלך התחרות. "זה השפיע על מכתיב הקצב. כשהוא ניסה להגביר את הקצב הוא לא הצליח. ניסיתי לדחוף אותו,אבל הוא לא הגיב".

אם התנאים היו קשים עבור מנג'ו, כך היה גם עבור מתחריו. "כאשר ניסיתי לפרוץ קדימה היה להם קשה להישאר איתי", אמר מנג'ו. "הזמן שעשיתי הוא זמן נהדר עבור חודש דצמבר", הוא הוסיף ואמר כי ישמח לחזור למלבורן למהדורה ה-51 של המירוץ, שתיערך בפעם הראשונה במתחם חדש בשם "Albert Park", ואף לרוץ מהר יותר.

מאחורי מנג'ו , סנט לורנס ברח מקרטיס ובלינקו בשש ההקפות האחרונות על מנת לסיים במקום השני וראשון בין האוסטרלים עם 28:05.25 דק'. קרטיס סיים שלישי עם 28:08.78 דק'.

כמו מנג'ו, אלואיז ווילינג רצה לבד החל ממחצית המרחק. עבור ווילינג, זו השנה שנייה ברציפות שניצחה בתחרות ה "Zatopek 10k". ווילינג חשבה כי תצליח לקבוע קריטריון לאליפות העולם בדגו, אולם לאור מזג האוויר הקשה היה זה קרב חסר ערך. ווילינג ניצחה וקבעה שיא אישי, אמנם היתה במרחק 8 שנ' בלבד מקביעת קריטריון B.

"זה שם, אני מרגישה שזה בתוכי", אמרה ווילינג לגבי קביעת הקריטריון." אני יכולה להגיד שזה המירוץ הראשון שלי העונה, זה יכול להיות תירוץ, אבל זה הכי טוב שיכולתי לרוץ היום".

מנג'ו החמיץ כאמור קביעת שיא, אולם זמנו הינו המהיר ביותר בתחרות זו אחרי בן ארצו לוק קיפקוסגיי שקבע  27:22.54 דק' בשנת 1998, ניצחונו השלישי מתוך הארבעה של קוסגיי ב "Zatopek 10k".

קיפקוסגיי, הגיע לאוסטרליה כאורח של התחרות ולחגיגות היובל שלה. קיפקוסגיי התחיל את ההקפה האחרונה שלו כאשר מנג'ו האיץ לניצחון. קיפקוסגיי סיים חמישי עם 28:47.45 דק'. בירמינגהאם, אלוף השנה שעברה האט בצורה משמעותית בשלבים האחרונים של הריצה וסיים שביעי עם 29:09.26 דק'.

 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי. 

 

סגור