חדשות נשים

| שתף |

חלוצת המרתונים קתרין סוויצסר, השיקה בימים אלו אתר אינטרנט שבו היא מוכרת את המותג שהוא מפעל חייה "MARATHON WOMEN".

תאריך: 15/12/10, מאת: דפנה פרחי

יותר ויותר נשים משתתפות בתחרויות סיבולת ארוכות מבעבר, ורובן הגדול כלל אינו מכיר את האשה העומדת מאחורי המהפכה שנעשתה בתחום ריצות הנשים. קתרין סוויצסר היתה במקום הנכון ובזמן הנכון על מנת שהמהפכה הזו תתרחש בלי שהיא תתכוון לכך.

בשנת 1966 הגיעה סוויצסר לרוץ במרתון בוסטון, שההשתתפות בו היתה אסורה לנשים. מאמנה באותם ימים בקולג' רשם אותה למירוץ תחת השם ק. סוויצסר, ויחד עם בן זוגה והמאמן זינקו השלושה למרתון. בתחילת הריצה מנהל המירוץ עצר בגופו את סוויצסר על מנת שתפרוש מהמירוץ. מאמנה ובן זוגה נאבקו בו על מנת שהיא תוכל לסיים את הריצה. לאחר ארוע זה סוויצר היתה לאשה *הראשונה שרצה מרתון באופן רשמי על אדמת ארצות הברית ומאז הקדישה את חייה לקידום הנשים בריצות הארוכות. סוויצר נלחמה לקידום  הנשים עד שבשנת 1984 התקיימה ריצת המרתון לנשים לראשונה באולימפיאדה. עד אז היתה אמונה שריצות ארוכות מסוכנות לנשים.

סוויצסר מפרטת את פועלה בספר אוטוביוגרפי שיצא לאור לפני מספר שנים. בספר MARATHON WOMAN מספרת סוויצסר על השנים הראשונות שלה כרצה למרחקים ארוכים לפני בוסטון ואת השתלשלות האירועים החל מסיום המרתון בבוסטון. הסיפור מפורט מאד ומוזכרים בו כל האנשים שעימם נפגשה סוויצסר במהלך הקריירה. כמו כן היא מפרטת על ההתקדמות האישית שלה כרצה בכירה באותן שנים. למעשה סוויצסר עברה מהפך מרצה איטית לרצה בשדה העילית. בפסגת הקריירה שלה השלימה מרתון בזמן של 2:50 שע'.

גם בימים אלו, כאשר סוויצר נמצאת באמצע שנות השישים לחייה, היא אינה מפסיקה להסתובב בעולם ולעודד נשים לעסוק בפעילות גופנית בכלל ובריצה למרחק בפרט. סוויצסר הקימה את חברת MARATHON WOMAN  ובמסגרת זו היא מעבירה הרצאות בנושאים שונים של העצמה נשית דרך ריצת המרתון וריצה בכלל. כמו כן היא מוכרת מגוון מוצרים עם הלוגו שרשמה עליו זכויות יוצרים ואלו הפכו למצרך נפוץ בקרב חובבות הריצה בארה"ב ובעולם.

לאור הביקוש הרב במוצרים אלו הקימה סוויצסר אתר אינטרנט על מנת לשווק את המוצרים וכן את מגוון שירותיה כמרצה,עיתונאית וכותבת.

לאתר של קתרין סוויצר

 

*בתקופה זו היו עדויות מעורפלות על רצות למרחקים ארוכים מחוץ לאמריקה ולכן קשה היה להוכיח. סוויצסר נחשבת לרצת המרתון הרשמית הראשונה בעולם.

סגור