לקראת אליפות העולם 2011

| שתף |

לקראת אליפות העולם שתיערך בדאגו, קוריאה בקיץ 2011, השיקו מארגני התחרות מסלול חדש באצטדיון וכן חשפו את העיצוב של המדליות אותן יקבלו המנצחים.

תאריך: 23/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 בשבוע שעבר נערך טקס חניכה של אצטדיון האתלטיקה שבו תיערך אליפות העולם בקיץ 2011. מסלול כחול חדש נחנך בטקס בדאגו, קוריאה.

בטקס נכחו מכובדים רבים ובינהם תשעה אתלטים שזכו במדליות במשחקי אסיה האחרונים. לאחר גזירת הסרט והצגת האתלטים נערכה מסיבת עיתונים עם האתלטים. "אחת התכונות החשובות באצטדיון היא המסלול הכחול, שזהו המסלול הכחול היחיד בכל קוריאה", אמר ראש העיר של דאגו. "רציתי ליצור מקום שבו יוכלו האתלטים להגשים את החלום שלהם", הוסיף.

האצטדיון החדש קיבל אישור מאיגוד האתלטיקה העולמי שנקרא "Class 1", תעודה המקנה לו תואר של אצטדיון ברמה הטובה ביותר. עוד נמסר כי האצטדיון בדאגו הוא אותו סוג אצטדיון שיהיה בשימוש במשחקים האולימפיים בלונדון 2012, איכות החומרים שממנו נבנה המסלול הינם האיכותיים והמעודכנים בעולם.

נשיא איגוד האתלטיקה של קוריאה, דונג-ג'ין או, מסר כי האתלטים של קוריאה מתאמנים קשה על מנת להשיג את קריטריון הכניסה לאליפות העולם. בנוסף הדגיש ראש העיר, כי הארגונים המקומיים של העיר עושים מאמצים משותפים על מנת לקדם את האליפות ולהביא למכירת כרטיסים נרחבת.

המדליות

נקבע העיצוב הסופי של המדליות שיוענקו באליפות העולם בקוריאה 2011. העיצוב אושר על ידי איגוד האתלטיקה העולמי בכנס שנערך במונקו.

הכיתוב על הצד האחורי של המדליה יהיה "Sprint Together for Tomorrow". המערבולת המצוירת בצד הקדמי של המדליה מייצגת את התאגדות הספורטאים מכל העולם. המיוחד בעיצוב הם העיקולים במרכז המדליה וכן החיתוכים בפסים שמסביב למדליה. עיצוב זה דומה לסמל המחוז והוא מייצג את החיבור בין מזרח למערב. בגב המדליה ישנו ציור של האצטדיון בדאגו.
 

 

 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

 

 

סגור