הקופצים ברוסיה

| שתף |

ארבעה אתלטים ושני מאמנים מהמובילים באתלטיקה הישראלית נמצאים במחנה אימון אינטנסיבי ברוסיה לקראת עונת 2011 עם היריבים הטובים בעולם

תאריך: 18/12/10, מאת: אורן בוקשטיין

קופצי הגובה הישראלים הפכו השנה לבורג המרכזי באתלטיקה הישראלית. אחרי המקום השישי של ניקי פאלי באליפות אירופה ב-2006, הגיעה הנפילה במשחקי בייג'ין שבאה, כך התברר מאוחר יותר, בגלל פציעה קשה. אחרי האולימפיאדה פאלי נותח, אולם ההתאוששות ארכה מעבר למצופה. עוד טרם פציעתו של פאלי כבר התגלה דמיטרי קרויטר כקופץ שייתן לפאלי פייט רציני. במהלך שנת ההתאוששות של פאלי קרויטר זכה באליפות העולם לקדטים ובמשחקי הנוער האולימפיים הראשונים בהיסטוריה. נכון להיום שיאו האישי של קרויטר (2.24 מ') נמוך ב-6 ס"מ מזה של פאלי.

השנה התגלה במלוא עוצמתו גם המאבק הנשי במקצוע הקפיצה לגובה. אחרי שלוש שנות שליטה מלאה של מעין פורמן, חברתו לאגודה של פאלי, דניאל פרנקל ממכבי ת"א שמתאמנת באופן קבוע עם קרויטר, הפכה לאתלטית הישראלית המובילה, ובשיאה שברה שלוש פעמים את השיא הישראלי והעמידה אותו על 1.92 מ' על הבמה הבין-לאומית הטובה ביותר – אליפות אירופה.

שני צמדי הנשים והגברים מאומנים ע"י שני המאמנים הטובים בארץ לקפיצה לגובה, אלברט פונגין מחיפה, מאמנם של פאלי ופורמן, ואנטולי שפרן מת"א, מאמנם של קרויטר ופרנקל. השישיה יצאה לפני שבועיים למוסקבה למחנה אימון מרוכז בן חודש, יחד עם הקבוצה האיכותית של המאמן הרוסי יבגני זגרולקה. יחד עם הרביעייה הישראלית מתאמנים גם האלוף האולימפי אנדריי סילנוב, אלוף אירופה אלכס שוסטוב והאלופה האולימפית ילנה סלסרנקו.

את האימונים עושים כל קופצי הגובה הבכירים הללו במוסקבה, במתחם האימונים של צ.ס.ק.א שמזכיר מעט לישראלים את מכון וינגייט, "אבל גדול בהרבה", כפי שהם מתארים. כל הקופצים (הישראלים והרוסים) שוהים במלון בתוך המתחם, מרחק דקות הליכה ספורות מאולם האימונים. הישראלים במוסקבה טוענים ש"בדרך כלל אחרי שיוצאים משיגרה אינטנסיבית יש נטייה לעלייה משמעותית בכושר וברמה התחרותית". הארבעה, כמו אתלטים אחרים, מבצעים כרגע הכנה משמעותית לקראת אליפות אירופה באולמות שתתקיים בפאריס במארס.

לצד העבודה הקשה, ארבעת הקופצים נהנים ממחנה אימון ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות, המתקיים ב"אווירה חדשה שמועילה לרמת האימונים הגבוהה ועלייה במוטיבציה. אנחנו מרגישים איך האימונים בתוך אולם מכשירים אותנו לעונת החורף העולמית, ובעיקר, לקראת אליפות אירופה".


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

סגור