גברסילאסי ירוץ בוינה

| שתף |

היילה גברסילאסי ירוץ חצי מרתון בוינה ב-17 באפריל 2011. באותו היום יתקיים גם מרתון וינה המפורסם. מארגני המירוץ הביעו את גאוותם הגדולה על הגעתו של שיאן העולם לוינה באותו היום.

תאריך: 22/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

עבור היילה יהיה זה המירוץ הראשון שבו יתחרה לאחר שפרש ממרתון ניו-יורק שבעקבות פרישה זו יצא בהודעה אימפולסיבית על פרישתו מהספורט בכלל. היילה חזר בו מהודעתו לאחר מספר ימים.

במרתון וינה ישתתפו מעל 30 אלף רצים וזהו המרתון הגדול ביותר המתקיים באוסטריה. במקביל לריצת המרתון תתקיים ריצת חצי המרתון שבה היילה יקח חלק.

השתתפותו של היילה במרחק המרתון לא התאפשרה לאחר שהתחייב לרוץ במרתון טוקיו ב-27 בפברואר. כמו כן התקציב שהוצע להיילה לא היה גבוה מספיק עבור התחייבות גדולה כזו. בעקבות כך יזמו מארגני מרתון וינה את ההצעה להשתתפות בריצת חצי המרחק תחת המוטו "תיפסו אותי אם תוכלו". היילה בן ה-37 לא רק שיתחרה אלא גם יצטרך ל"תפוס" את רצי העילית שיוזנקו לפניו. הזמן שיפריד בין היילה לשאר הרצים יהיה יקבע סמוך למועד התחרות. "הצלחנו לשכנע את היילה בעיר שלנו, במירוץ שלנו ובתוכניות שלנו", מסר מנהל המירוץ.

"אני מצפה בקוצר רוח לרוץ בוינה ומקווה שזה יהיה מרוץ מרגש עבור האתלטים והצופים", אמר היילה, שיחגוג את יום הולדתו ה-38 באותו היום בוינה. שיאן העולם מסר כי התאמן ברצינות וכהרגלו: "אני אתן את הטוב ביותר שבי".

במסגרת הקריירה המזהירה של היילה, זכה בשתי מדליות זהב באולימפיאדה בריצת 10000 מ' (1996,2000) והיה אלוף העולם ארבע שנים ברציפות במרחק זה (1993,1995,1997,1999). בנוסף הוא היה אלוף העולם בריצת חצי מרתון ב-2001 וקבע 20 שיאי עולם בלתי רשמיים ו-7 רשמיים. הרץ האתיופי ניצח ב-9 מתוך 13 המרתונים שהשתתף בהם עד היום.

ההרשמה למרתון וינה עדיין פתוחה, לפרטים נוספים

 

הידיעה באדיבות race news weekly

סגור