SPORTS EVENTS - סוף שבוע באתר עולם הריצה

| שתף |

אתר עולם הריצה מרכז לגולשיו את ארועי הספורט הגדולים בארץ ובעולם שייערכו בסוף השבוע הקרוב.

תאריך: 18/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתונים בעולם

מרתון המבורג 2011 
 מרתון המבורג הינו אחד המרתונים הגדולים בגרמניה. אחרי מרתון ברלין, מרתון המבורג מושך אליו עשרות אלפי רצים  באביב. המבורג הינה עיר נמל יפה ויחסית אינה יקרה למטיילים. החלק היפה ביותר במסלול הוא לאורך הנמל לצד שוק הדגים (שם גם יש המון עידוד והרבה רעש). בדרך חולפים ליד האגמים הגדולים של העיר והמראות הם יפים אך יש גם ריצה באזורים שקטים יותר בשכונות בפרברי העיר. המבורג נחשב למרתון מהיר למרות מספר עליות וירידות מתונות מאד בהתחלה ועלייה  של מאות מטרים בסיום. בעבר כבר מספר רצים ישראלים בכירים ניסו להשיג בהמבורג מינימום למשחקים האולמפיים, בינהם: נילי אברמסקי, אסף בימרו והיילה סטאין. השנה נוכל לעקוב בהמבורג אחרי זבדיה וודג', היילה סטאין שינסו לקבוע קריטריון למשחקים בלונדון 2012. לפחות כ- 30 ישראלים נוספים ישתתפו במירוץ ממיטב קבוצות הריצה בישראל.


מרתון מוסקבה 2011
מרתון מוסקבה יוזנק ביום ראשון מהאציטדיון האוליפי לוזניקי בפעם ה-30. מסלול המרתון מורכב משני סיבובים ועובר במסלול המרתון האולימפי שהתקיים בעיר ב-1980 ויספק לרצים נוף מרהיב של האתרים המפורסמים של מוסקבה. שיא המסלול שייך דרג'ה נדי 2:10:32 משנת 1984 וללודמילה פטרובה, 2:30:54 שע' משנת 1998. מרתון מוסקבה נחשב למרתון הכי מהיר ברוסיה ומציע מלבד ריצת מרתון מקצים למרחק 10 ק"מ, 5 ק"מ וריצת ילדים.


מרתון קופנהאגן 2011
מרתון קופנהאגן החל דרכו בשנת 1980 עם 900 רצים בעוד ביום ראשון הקרוב יוזנקו כמעט 15 אלף רצים. להפקה הגדולה נרתם צוות גדול של עובדים ומתנדבים שיספקו לרצים את כל הדרוש להם להצלחת הריצה. בין היתר יעמדו לאורך המסלול כ-33 נקודות בידור שיכללו עמדות די.ג'י, נגנים ולהקות. מרתון קופנהאגן עובר ברחבי העיר וכולל נוף מרהיב רבוי ריצה על גדות הנהר וכן לצד בניינים הסטוריים.

 

Moonlight Half Marathon באיטליה
חצי מרתון לילי יוזנק ביום שבת בשעה 20:00 באיטליה בסמוך לחופי ונציה. זוהי המהדורה הראשונה של המירוץ המיוחד הזה. הריצה כוללת נוף של כפרי דייגים ופסטורליה איטלקית. המסלול נחשב לשטוח ומהיר מלבד שני מעברי גשרים ב-ק"מ ה-14 וה-15, אולם מלבד זאת מבטיחים המארגנים ריצת לילה משובחת ורומנטית ואפילו סיכוי גבוה לשבירת שיאים.

תחרויות איש ברזל

איירונמן טקסס 2011

האיירונמן הטקסני מתחיל כל שנה בשחייה באגם וודלנד בפארק טאון גרין. קטע האופניים ייקח את המשתתפים מערבה דרך היער אל האדמות החקלאיות, בסמוך לעיר עם הנוף המדהים של מזרח טקסס. ריצת המרתון החותמת את התחרות תתבצע כולה ביער בסמוך לעיר והתחרות תסתיים ברחוב מרקט המפורסם. צמרת המקצוענים העולמית תיקח חלק בתחרות במטרה לצבור ניקוד וקביעת מינימום לאליפות העולם שתיערך בהוואי.

איירונמן לנזרוטה - האיים הקנאריים

המוטו של התחרות אומר הכל - "הגבולות האנושיים לא חלים כאן". קשה לומר מה הופך את מסלול Lanzarote לתחרות קשה כל כך. חום, רוחות עזות, וגם כמובן קטע אופניים מאתגר בגלל הרוחות העושות את דרכן למעלה ולמטה בין ההרים. קטע השחייה בתחרות, מתנהל באוקיינוס עם שני סיבובים ​​וזוהי דרך מצוינת להתחיל את היום הארוך. קטע האופניים בתחרות בדרגת קושי גבוהה במיוחד עבור 700 המתחרים. המשתתפים יצטרכו לטפס יותר מ -2,600 מטר. 
שלא נשכח, עדיין צריך לרוץ. התחרות מסתיימת בקטע שטוח יחסית. מה שמעלה את קושי הריצה הם רוחות, והחום ... וכמובן העובדה שזה מרתון.


תחרויות ריצה

מרוץ מהר לעמק - מרוץ השליחים הארוך בישראל
קלעת נמרוד, הגליל העליון - מירוץ הר לעמק הינו מירוץ שליחים קבוצתי למרחק של 200 ק'מ, שיימשך כ- 20 שעות בקירוב. המירוץ הינו יחיד מסוגו בארץ, ומתקיים השנה זו הפעם השלישית. תחילתו באתר קלעת נמרוד בזינוק מדורג שיערך בין השעות 7:00 ל- 16:00 עפ'י הערכות מהירות הריצה של הקבוצות. המשכו לאורך הנופים של עמק החולה, הכנרת, בקעת בית נטופה, עמק יזרעאל, וסיומו ביישוב הקהילתי 'תמרת' ביום שישי, בבוקר. המירוץ מתחלק ל- 24 מקטעים של כ-5-14 ק'מ. המשתתפים מתחלפים במקטעים השונים במתכונת של מירוץ שליחים. במירוץ תשתתפנה קבוצות בנות, 2,4,6 או 8 רצים (גברים, נשים או מעורבות) שיתחלפו בינהן. בקטגוריה התחרותית כל רץ ירוץ קטע במסלול בתורו וינוח עד שכל חברי הקבוצה ירוצו על פי הסדר שנקבע מראש וחוזר חלילה.
התחרות נעשית תוך כדי אווירה של חברותא ומתוך מידה רבה של אמון בין מארגני התחרות וחברי הקבוצות. צאו ותהנו!

מרוץ גבעת שמואל 2011
המרוץ ביוזמת העירייה , בהפקתו של המתנ"ס ובניהולה המקצועי של חברת Real Timing, ייצא מפארק רמון רחוב מנחם בגין ויכלול 3 מקצים- מקצה 10 ק"מ תחרותי ע"פ קטגוריות גיל (19 קטגוריות! החל מגיל 16 ועד 120). מקצה זה, המצריך הרשמה מראש, ישא פרסים כספיים וגביעים למנצחים בשלושת המקומות הראשונים ועוד גביעים ופרסים למקומות הגבוהים. כן יחולקו למשתתפים חולצה מנדפת זיעה. 


בנתיבי ארץ - ריצת שטח - המפגש השני

יער בן שמן, הרי ירושלים - קבוצה ראשונה מסוגה לאנשים שרוצים לנסות משהו אחר- שילוב של ריצה מאתגרת בשטח פתוח יחד עם הדרכה איכותית כמו בטיולים. לפתוח את שישי בבוקר עם ריצה בת 15 ק"מ ועל הדרך ללמוד הסטוריה, לשמוע סיפורים מרתקים ולחוות את חבלי ארצנו היפה. מפגש שני ביער בן שמן - כולם מוזמנים.


צעדות

צעדת אזור ה-1
פארק בגין דרום, אזור - מסלול הליכה דרך נחל אזור ונחל כופר לעבר פארק בגין דרום. 
אורך המסלול: 3.5 ק"מ
יציאה בשעה 8:30 בכניסה ל"גשר הירוק".
לפרטים והרשמה יש לפנות למתנ"ס אזור בטלפון : 03-5507101


צעדת התיישבות בארבל ע"ש רועי דרור ז"ל
כינוס בחניון שמורת הטבע ארבל בשעות 8:30-10:00.
חניה בחניון צוק הארבל. מסלולי הליכה למשפחות וליחידים כ- 6 ק"מ בנוף מדהים מול הכנרת והגולן.
הדרכה במהלך המסלול ע"י רשות הטבע והגנים.
ללא תשלום!


אתנה הולכות רחוק 2011
פסטיבל הנשים של חיים האקטיביים וטובים!
מסלולי צעידה 5 ק"מ, 8 ק"מ.
יציאה מנמל תל-אביב בשעה 9:00 מהדק הצפוני בנמל.
באירוע במות ספורט מקצועי, שיעור זומבה ענק, דוכני מזון בריא ועוד...

צעדת כפר ורדים 2011
צעדת כפר ורדים חוגגת 26 שנים ליישוב ו-16 שנים לקיומה. השנה מתגייסים מארגני הצעדה למאבק לשחרור גלעד שליט משביו. מסלול הצעדה הוא בארוך של שבעה קילומטרים. הצעדה נושאת על דגלה גם את שיתוף הפעולה. מדובר במסלול חוויתי לכל המשפחה לאורך 7 ק"מ; הפנינג של מוסיקה, בישול בטבע, חוגי סיור, הכנת פיתות ופינות לקפה. ההזנקה לצעדה תתקיים בין השעות 08:30 בבוקר עד השעה 10:00 בבוקר. בתוך נוף גלילי קסום יוצעו למבקרים, לאורך הצעדה, שלל אטרקציות ופעילויות: קשירת חבלים; בישול בטבע; פינה להכנת קפה; הכנת פיתות; פארק חבלים ועוד


טריאתלון

טריאתלון ראשון לציון לזכרו של ליאור שבתאי
טריאתלון ליאור בראשל"צ, 21 מאי, חדש.. כולל טריאתלון ילדים, ארוע מושקע בסיוע עמותת ליאור ומשפחת שבתאי כולל פרסים בסך 10,000 ש"ח.
הגעה מכביש 20 דרומה, ימינה במחלף משה דיין עד חוף הים או מכוון דרום. חלוקת שקיות בבוקר התחרות בין השעות 06:30 עד 07:30 . שטח ההחלפה יסגר בשעה 07:30 כביש הגישה לחוף ישאר פתוח. שטח החלפה ילדים לאורך הטיילת יפתח 08:30 עד 09:45.

ניווט

ניווט רכוב - יער חרובית
רגע לפני ל"ג בעומר נותנים את הכל על מנת להגיע ראשונים, הרי ידוע שאת הסגן של בר כוכבא אף אחד לא זוכר. יופי של מסלולים ושטח אדיר לאופני הרים.
מחזור 6 (נדחה מ-12/2).

אופניים

תחרות אופני כביש - 'חומצת חלב'
מועצה אזורית מגידו, איגוד האופניים ומועדון CCC מזמינים אתכם לתחרות כביש על מסלול פארק הזורע, הידוע יותר בכינוי "חומצת חלב".


רכיבות מדבר על שביל ישראל
סוף שבוע של רכיבות מדבר על שביל ישראל החדש ובערבה הדרומית – סמר בייק ישראל – בהדרכת דורון אמיץ וירון.
סופ"ש של רכיבות מפנקות בהדרכת בונה השביל - דורון אמיץ מ בייק ישראל וירון דרעי מסמר בייק. חוויית רכיבה מושלמת בערבה דרומית, רמת כושר ויכולת טכנית בינונית פלוס, ארוחות ולינה בחדרי אירוח בקיבוץ סמר המותאמים לתיירות אופניים. 

סגור