איך לגרום לילדכם לרוץ?

| שתף |

אולי אתם מכורים לריצה ומאד אוהבים להשתתף במרוצים, אבל הילד שלכם - ממש לא בעניין. בכתבה הבאה מספר עצות כיצד לגרום לילדכם לרוץ.

תאריך: 03/07/16, מאת: SPORTWEB

בשנים האחרונות השמנה בקרב ילדים הפכה להיות דבר שכיח, זאת בעקבות תרבות ה"ג'אנק-פוד", עיסוק של הילדים יותר במחשבים, טלויזיה וכדומה ופחות במשחקי חוץ. בגלל סיבות אלו חשוב לגרום לילדים של היום לזנוח מעט את הטכנולוגיה ולצאת החוצה לבצע פעילות גופנית כלשהי. לעיתים קשה להתחרות בנפלאות הטכנולוגיה שנראה שהילדים שולטים בהן יותר ולשכנע אותם לבצע פעילויות נוספות. להלן מספר עצות להורים הרצים, כיצד לגרום לילדיהם לחבב גם כן את הריצה:

1. רוצו עם הילדים בפארק או בטבע

דרך אלטרנטיבית לגרום לילד לחבב את הריצה היא לשלב את הריצה בתוך טיול בפארק או בחיק הטבע. ניתן לשלב קטעים של ריצה במהלך הליכה שהיא בעצם טיול. אם אתם נמצאים בפארק ניתן לשלב את הריצה בסיום טיול, ולאחר מכן "לשחק" בשטח הפתוח. משחקים כמו "תופסת" או סתם תחרות מנקודה לנקודה.

2. קחו את הילדים למרוצים שלכם

לקראת המרוץ הבא שבו תשתתפו, בקשו מילדכם שיהיה המעודד שלכם. אם מעולם לא לקחתם אותו איתכם, זו הזדמנות עבורו לראות ולספוג קצת מאווירת המרוץ. סביר להניח, שכאשר יצפה בכם (ובעוד רבים אחרים) מסיימים את הריצה, אולי מקבלים מדליה, הוא יקבל השראה ומוטיבציה.

3. רישמו את הילד למרוץ ילדים

מרוצים רבים מציעים מקצים מיוחדים לגיל הרך ומקצים לגילאים צעירים ולנוער. המקצים האלו הם תמיד קצרים וכמעט תמיד גם מקבלים איזו שהיא מתנה - מדליה, חולצה או תעודת השתתפות. השתתפות בריצה כזו יכולה לעודד את הילד לרצות להשתתף במרוצים נוספים וכמובן להתחיל להתאמן כדי להיות טוב יותר במרוץ הבא.

4. התחילו לנהל יומן אימונים משותף

דרך מהנה לשמור על שיגרת ריצה אצל ילדיכם היא לנהל יחד איתם יומן אימונים. אפשר לקנות מחברת מיוחדת ולתת לילד לקשט אותה כפי שירצה או אפילו במחשב. דרך יומן האימונים ניתן לאתגר אותם במרחק מסויים או אפילו במדידת זמנים, מה שיכול לשפר אצלהם כישורים נוספים.

5. חפשו קבוצת ריצה לילדים

כמו שאתם בוודאי חברים בקבוצת ריצה, או יש לכם חברים קבועים לאימונים, חפשו גם לילדכם חוג כזה. בצורה זו תבטיחו התמדה (לפחות פעם בשבוע) ויתרונות נוספים כמו: פגישת חברים חדשים ואימון באופן מקצועי תחת השגחה.
 

בהצלחה!

  • מרוץ ילדים

    Victah Sailer / photorun.net

סגור