אתלטים במשרה מלאה? מסתבר שלא כולם

| שתף |

אם חשבתם שהספורטאים מקדישים את כל זמנם ומרצם לאימונים המפרכים שיביאו אותם לרגעי התהילה במשחקים האולימפיים, הרי לכם הפתעה. היכונו לפגוש את הספורטאים האולימפיים שעומדים לחזור למשרות היום שלהם.

תאריך: 23/08/12, מאת: סיריל אולמן

הת'ר סטאנינג, חתירה, בריטניה
מדליית הזהב הראשונה של הבריטים במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 הגיעה מסטאנינג בת ה-27 ושותפתה הלן גלובר, שזכו במקצה חתירת הנשים זוגות. סטאנינג החלה להתאמן בחתירה בהיותה סטודנטית באוניברסיטה בעקבות המחשבה שהדבר יסייע לה לפגוש אנשים חדשים מעניינים. לאחר סיום לימודיה התגייסה לצבא הבריטי כאשר בשנת 2008 הצטרפה לחיל התותחנים המלכותי ובמשך 18 חודשים שירתה כמפקדת פלגה באחד הגדודים. סטאנינג המשיכה לעסוק בחתירה ולפני שנתיים יצאה לתקופת שבתון לאחר שהחליטה להקדיש את מירב מאמציה לאימונים לקראת המשחקים האולימפיים. כעת, לאחר תום המשחקים, היא עתידה לחזור לצבא בחודש ספטמבר ולהצטרף לחבריה הלוחמים באפגניסטן בשנה הבאה.

גוון יורגנסן, טריאתלון, ארה"ב
נוסף לאימוני הריצה, הרכיבה והשחייה, מחזיקה יורגנסן, שסיימה במקום ה-38 בטריאתלון הנשים האולימפי, בקריירה מצליחה בתור רואת חשבון בחברת Ernst & Young במילווקי, וויסקונסין. לטריאתלטית בת ה-26 יש לוח זמנים גמיש המאפשר לה להתאמן כראוי ובנסיעות לתחרויות ומחנות אימונים היא תמיד חמושה במחשב הנייד, על מנת שתוכל להמשיך ולעבוד במקביל. יורגנסן, שהייתה בעלת רקע עשיר בריצה, הכירה את הטריאתלון רק בשנתה הראשונה בקולג'.

אוריג בוטה, מרתון, נורווגיה
בשנת 2003 ברח בוטה מאתיופיה מחשש לחייו לאחר שאביו צידד במפלגה "הלא נכונה", ומצא את דרכו למחנה פליטים בנורווגיה. איגוד האתלטיקה במדינה גייס את עזרתו של המועדון המקומי בעיר האגסונד על מנת להוציא אותו משם. בוטה, כיום בן 33 ובעל שיא אישי של 2:09:27 שעות ממרתון האמבורג בשנת 2010, עובד למחייתו בתור שרת ומנקה משרדים בשעות הספורות שיש לו בין העבודות. החורף הארקטי מקשה על אימוניו ועל כן הוא רץ בתעלת שירות שאורכה כ-1600 מטרים ובאולם הספורט המקומי. בשנה שעבר קיבל סופסוף את אזרחות מדינתו המאמצת ובמרתון האולימפי בלונדון 2012, תוך שהוא מייצג את נורווגיה, סיים במקום ה-36 בתוצאה של 2:17:58 שעות.

צילום שער: http://www.flickr.com/photos/mattkieffer/7765859092/

לאנס ברוקס, דיסקוס, ארה"ב
"זאת לא המשרה האידיאלית ביותר שיש, אבל מה לעשות- יש חשבונות לשלם", הייתה תשובתו של ברוקס כשנשאל מדוע הוא עובד במשמרות של 12 שעות כפועל בחברת נפט וגז בדנבר, אינדיאנה. האתלט בן ה-28 התאמן בזריקת דיסקוס באופן חובבני עד לשנה שעברה, כאשר החליט להתמקד במקצוע והיה חלק מנבחרת ארה"ב באליפות העולם בדייגו בקיץ שעבר. במשחקים האולימפיים לא הצליח לצערו לעלות לשלב הגמר, אולם עם מוסר עבודה כמו שלו- ריו 2016 כבר מחכה לו.


ברוקס לאנס / Victah sailer - photorun.net
 

  • אוריג בוטה במרתון האולימפי

    צילום: Matt Kieffer

סגור