אתלטיקה: גיליון 146

| שתף |

אורן בוקשטיין, אריה קוקס ועמית נאמן. סקירת תחרויות האתלטיקה של התקופה האחרונה.

תאריך: 23/08/10, מאת: מערכת עולם הריצה, גליון מס. 146

קרב 10

 אליפות אירופה בקרב רב, דרג ב', שהתארחה השנה בישראל הוגדרה על-ידי נציגי ההתאחדות האירופית והאתלטים שהתחרו בה כמוצלחת במיוחד. האיכות באה לידי ביטוי בכמות מרשימה של שיפור שיאים אישיים ולאומיים. ארבעת הישראלים שהשתתפו בתחרות שיפרו את שיאם האישי, הבולט ביניהם אנטולי מיננקו שהפך לישראלי השני בהיסטוריה שפרץ את גבול 7,000 הנקודות.

בחזרה לדרג ג'

מהדורת שנת 2010 של אליפות אירופה לאומות מיפתה בצורה מדוייקת את מצבה הכללי של האתלטיקה הישראלית, יחסית לשאר מדינות אירופה. כולנו נזכרנו בערגה בתחרות שהתקיימה אשתקד בסרייבו 2009, מקום בו חווינו העפלה לליגה השנייה באירופה (בפועל מדובר ברובד האיכות השלישי), אולם היה ברור כי התחרות בליגה השנייה מחייבת איכות גבוהה יותר, התעלות, ריכוז, ובעיקר איזון בין כל מרכיבי הנבחרת.

ידענו כי רמתה של נבחרת הנשים נופלת במידה ניכרת מרמתם של הגברים, ואולם עוצמת הפער בין שני מרכיבי הנבחרות הייתה כה גדולה, עד כי בפועל עובדה זו לא הותירה לנו כל סיכוי להתמודדות עם משימת ההישרדות בליגה השנייה.
 

פרויקט קופצים ממשיך לספק את הסחורה

היריבות הספורטיבית בין דניאל פרנקל ומעין פורמן מושכת את מקצוע הקפיצה לגובה לנשים לשיאים חדשים. פורמן היתה הראשונה לשפר את השיא הישראלי, פרנקל המשיכה ושיפרה, ואף קבעה את הקריטריון האירופי לברצלונה, ופורמן הגיבה כשקבעה אף היא את הקריטריון. שתי קופצות לגובה באליפות אירופה? מי היה מאמין אך לפני שנה שהדבר אפשרי? בנוסף- קיים עומק מסוים במקצוע, כאשר 4 קופצות עברו השנה 1.74 ומעלה. יוחאי הלוי שיפר את שיאו בן ה-20 של רוגל בקפיצה לרוחק וכמעט והכניע את גבול 8 המטרים. גזצ'או יוסף ומוגס טסמה ממשיכים לשבור שיאים ולהשתפר בריצות הארוכות, ובזריקות לנשים – שיאים נוספים ליבגניה זבולוטני ודורית נאור. על כך ועוד – בסקירה שלפניכם.

להמשך קריאה יש לפנות לגיליון 146

 טלפקס למנויים: 09-7465619

סגור