בקלה ניצח את פארח וגברסליאסי

| שתף |

שלוש אגדות הריצה נפגשו לריצת חצי מרתון מרתקת ומהירה במיוחד. בקלה, שלא היה פייבוריט לניצחון הוכיח שלו דווקא כן יש תשובה ל"קיק" של פארח

תאריך: 15/09/13, מאת: SPORTWEB

בחצי מרתון "Great North Run" ניצח קנניסה בקלה, פעמיים אלוף עולם, את אלוף העולם הטרי מו פארח ואת הרץ האגדי היילה גברסליאסי, בפיניש מדהים בסיום. ב-400 מטרים האחרונים הגביר בקלה את הקצב וברגעים דרמטיים ניסה פארח להדביק את הקצב אך האיש בעל הפיניש הידוע בעולם ("הקיק") לא הצליח לעקוף את בקלה וסיים שניה אחריו. היילה גברסליאסי לא הצליח להחזיק בקצב של שני המובילים אבל קבע זמן מצויין וסיים במקום השלישי. "אני מאוכזב", אמר פארח בסיום, "אבל סיימתי שנייה אחרי אתלט גדול", הוסיף לאחר שקבע 60:10 דק'.

המחזה של שלוש אגדות הריצה במרוץ אחד היה מדהים. השלושה רצו יחד עד שבקלה בן ה-31 עשה את המהלך שלו כאשר פתח פער בירידה כמייל אחד לסיום. "כאשר בקלה הלך קדימה חשבתי שהקצב מגוחך", אמר פארח, " שרק לפני חודש קטף שתי מדליות זהב באליפות העולם ב-5000 מ' ו- 10,000 מ'. "חשבתי שאני אצליח לחזור. זה הגיע ב-200 מ' האחרונים עד קו הסיום. זה היה מרוץ נהדר וסיום מדהים", הוסיף.

גברסליאסי בן ה-40 לא הצליח להחזיק את הקצב המהיר של שני מתחריו הצעירים, אולם תוצאתו של 60:41 דק' היא התוצאה המהירה למאסטרס בעולם, אולם לא תיחשב כשיא עולם בשל אופי המסלול (נקודה לנקודה).

גם בין הנשים ראינו מרוץ מרשים, דרמתי ומהיר, עד כדי כך מהיר שהקניתית פריסקה ג'פטו היתה קרובה לשבור את שיא המסלול השייך לשיאנית העולם במרתון, פולה רדקליף, מרחק 5 שניות בלבד. ג'פטו קבעה 65:40 דק' והותירה את האתיופית מסרט דפאר (אלופת העולם הטרייה ב-5000 מ') במקום השני עם 66:09 דק' ואת בת ארצה טירונש דיבבה (אלופת העולם ב-10,000 מ') עם המקום השלישי ב-66:55 דק'.


 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור