הבייבי בום של עולם הריצה

| שתף |

מרגישים שיש מלא תינוקות מסביב? רואים הרבה נשים רצות עם עגלה? אתם לא מדמיינים! קבלו סקירה קצרה של חלק מהלידות שהתרחשו לאחרונה.

תאריך: 04/03/13, מאת: SPORTWEB

במהלך החודשים האחרונים הרגשתי שאני רואה מלא נשים בהריון. בהתחלה חשבתי שזו עוד אחת מהתופעות ההורמונאליות של הריון אבל אז, הסתבר לי, שבאמת התרחשה (ועדיין מתרחשת) תופעת ה"בייבי בום". תופעת הבייבי בום למי שלא יודע, מתרחשת אחת לכמה שנים בעקבות ארועים משמעותיים או מצב מסויים, למשל: מלחמה או חורף קשה במיוחד. "בייבי-בום" ידוע התרחש אחרי מלחמת יום הכיפורים, לדוגמא.
בתחקיר שנערך בחדשות ערוץ 2 לא מזמן, ניסו לגלות מה היתה הסיבה לבייבי-בום הנוכחי אבל לא נמצאה תשובה חד משמעית. התחקירנים הלכו ובדקו כמה חודשים אחורה ולא מצאו לא מלחמה ולא חורף קשה. חופשת חג הפסח הועלתה כאפשרות, כיוון שבחג האנשים נוטים לבלות יותר ביחד ויש גם לא מעט אלכוהול בחג הזה....דעתי הלא מדעית גורסת שפשוט הגיע הזמן לדור העתיד להגיע. ולכן, החלטתי להביא את סיפורן של חמש רצות (שנשואות לרצים, כולל כותבת שורות אלו) שילדו בחודשים האחרונים. הרשימה מסודרת לפי תאריך לידה.

 

יערה (זנגי) ושי רדושיצקי

(יערה אלופת ישראל במרתון לשנת 2011, שיא אישי 2:51.54 שע')

יורש העצר: יואב, נולד ב- 26/6/2012, משקל: 2.700 ק"ג

קצת על הלידה: ניתוח קיסרי

עד איזה חודש רצת: "עד חודש שביעי ואז עברתי להליכות מהירות, 5-6 פעמים בשבוע. עד יום לפני הלידה הייתי פעילה. זה שאני ספורטאית מאד תרם לי למהלך ההריון. שמרתי על כושר, לא היו לי בצקות, אמנם ביחס לעצמי הרגשתי כבדה אבל עשיתי הכל. העברתי ספינינג עד שבוע לפני הלידה".

על החזרה לריצה: "חזרתי לפעילות שבועיים אחרי הניתוח. ידעתי ש-6 שבועות לא יהיו פה...רצתי בהתחלה מאד לאט, בערך 7 דק' לק"מ, אבל חצי שנה אחרי הלידה רצתי מרתון. אני שואפת לחזור לשיא שלי במרתון וזה בהחלט יותר קשה היום מאשר לפני שנתיים. עכשיו יואב בעדיפות ראשונה אבל יש לי תמיכה מהמשפחה וכמובן משי. כל מי שחשב שטבריה האחרון (2:57:24) היה 'חרטט' לא מבין כמה קשה עבדתי בשביל זה".

מה הוא יהיה שיהיה גדול? "אבא שלו רוצה שהוא יהיה שחקן כדור-סל...לאחרונה הוא התחיל לזחול והוא מאד פעיל וחזק".

  
יערה ויואב בסיום מרתון טבריה האחרון

 

דנה (ברדה) ואסף מלכה

יורש העצר: דניאל, נולד ב 16/9/2012

קצת על הלידה: "ילדתי בשבוע 41, בלי אפידורל".

עד איזה חודש רצת: "חצי מרתון ירושלים 2012 היה המרוץ האחרון שלי, סוף חודש רביעי, אחר-כך המשכתי בהליכות. לקראת חודש תשיעי כבר הרגשתי נפוחה אז הפסקתי. אבל עבדתי עד יום לפני הלידה".

הגעגועים לריצה: "זה מה שהחזיק אותי כל מהלך ההריון, כולם מכירים אותי מהריצה וזה היה מאד חסר לי".

על החזרה לריצה: "חזרתי לרוץ חודש וחצי אחרי הלידה, כל הגוף שלי כאב אז ניסיתי לעשות את זה בהדרגה. הבעיה אצלנו שאסף רץ ריצות קצרות ואני ריצות ארוכות, זה שונה בתכלית אז קשה לנו לארגן את האימונים. הוא יוצא לאיצטדיון וחוזר בערב בעוד שאני צריכה לרוץ בחוץ...הולכת להשתתף במרוץ כפר-סבא הקרוב".

מה הוא יהיה שיהיה גדול? שיעשה מה שהוא רוצה. אני לא הולכת להכתיב לו, אם הוא ירצה לרוץ - ימים יגידו".


דנה ודניאל

 

אורנה דרימן ואמיר כהן

יורשי העצר: עמרי ונגה, נולדו ב-2/11/2012

קצת על הלידה: "ניתוח קיסרי, אחרי שלושה ימים לא פשוטים".

עד איזה חודש רצת: "רצתי עד חודש רביעי, הסתבר שעמרי 'ישב' על איזה שריר ונורא כאב לי, אז המשכתי בהליכות עד חודש שביעי, יחסית להריון תאומים הייתי מאד נמרצת".

הגעגועים לריצה: "היו שם כל הזמן, כל פעם שעברתי עם הרכב ליד מקומות שאני רצה בהם בזמן שלא הייתי מסוגלת לרוץ".

על החזרה לריצה: "אחרי 5 שבועות מהלידה חזרתי לרוץ".

מה הם יהיו שיהיו גדולים? "רצים כמובן, שנוכל ללכת למרוצים ביחד. אולי נוגה תהיה רקדנית...."


נגה ועמרי

 

דפנה וחי פרחי

יורשת העצר: זוהר, נולדה ב-3/12/12, 3.200 ק"ג

קצת על הלידה: "נולדה בשבוע 39, בלי אפידורל".

עד איזה חודש רצת: "רצתי עד חודש שביעי בערך, אחר-כך עברתי להליכה/ריצה, ובסוף רק הליכה עד סוף שמיני".

הגעגועים לריצה: "יחסית הייתי פעילה, אבל מאד התגעגעתי לתחושה של לרוץ מהר, ובחופשיות".

על החזרה לריצה: "חזרתי לרוץ בדיוק 6 שבועות מהלידה. עדיין זה לא קל בכלל ויש עוד הרבה עבודה..."

מה היא תהיה שתהיה גדולה? "אם היא תרצה לרוץ נשמח מאד, אם לא, לא נורא בכלל, אבל נדאג שהיא תהיה פעילה לא משנה במה".


זוהר

 

אורית (שמש) ונתן ליפשיס

יורש העצר: לביא, נולד ב-20/12/2012

קצת על הלידה: "ילדתי בשבוע 42, קיבלתי זירוז והצירים היו מאד קשים. בסופו של דבר עם אפידורל והיתה לידה מצויינת. זה שהיה איתי מרתוניסט בלידה זה עזר מאד, וכנראה שהספורט עזר גם כן".

עד איזה חודש רצת: "רצתי עד חודש חמישי, כבר היה חם מידי (יולי-אוגוסט) וכבר לא נהניתי כי הייתי צריכה לעצור הרבה להוריד דופק, אז עברתי לסטפר ולהליכות. הרגשתי עם זה יותר נוח, העובדה שהתאמנתי וההריון לא היה קשה זה הרבה בזכות הספורט".

על החזרה לריצה: "כבר שבוע אחרי הלידה התחלתי לעשות הליכות עם העגלה"

מה הוא יהיה שיהיה גדול? "שיהיה מה שהוא ירצה. למרות שהייתי רוצה שהוא ישחה כי גם אני הייתי שחיינית, אבל אני מאמינה שזו טעות לדחוף אותם יותר מדי".


אורית ולביא

 

 

  • © Pavel Losevsky - Fotolia.com

סגור