הבלוג של אנדרו למנצ'לו - סיכום מרתון תל אביב 2016

| שתף |

"גיליתי שהמאמנים והרצים הישראלים מעוניינים ללמוד הרבה כדי להיות הכי טובים שהם יכולים", הרץ והמאמן הבכיר של קבוצת מקמילן בטור מיוחד לאתר ספורטווב, בעקבות ביקורו בישראל

תאריך: 28/02/16, מאת: אנדרו למנצ'לו

זה היה תענוג וכבוד גדול להגיע לתל אביב לדבר בכנס הריצה המקצועי. זו הפעם הראשונה שאני מבקר בישראל, היה מרגש לראות את הרצים, לפגוש אנשים חדשים ולנסות את האוכל המדהים.

נושא השיחה שלי בכנס היה מה למדתי במהלך קריירת הריצה שלי בתור רץ עילית וכמאמן בכיר ואיך אתה יכול להפוך למאמן הכי טוב עם האתלטים שאתה עובד איתם. במשך 18 שנים התחריתי ברמה המקצוענית, ובמשך 12 שנים אימנתי, כך שהיו לי את כל ההזדמנויות לדבר וללמוד מהמאמנים והרצים הגדולים בעולם, וזה עזר לי להעביר את הידע הזה למאמנים ורצים אחרים. דיברתי על איך הפכתי מאתלט ממוצע לרץ אולימפי, במטרה להעביר להם את המסר שהם יכולים לעשות בדיוק אותו דבר במידה והם מוכנים לעבוד קשה ולהקריב לפעמים, על מנת להגשים את החלומות שלהם.

המאמנים חיוניים בעזרה שלהם לאתלטים ולכן הם חייבים כל הזמן להיות בלמידה של הספורט ושל שיטות האימון. שמחתי לחלוק מידע וכן ללמוד דברים חדשים על ריצה, לדבר עם מאמנים שהגיעו לכנס, ובכך למדתי שיש לרצים בישראל הזדמנויות נהדרות. המאמנים היו נלהבים מאד ללמוד על נושאים ספציפיים שנאלצו להתמודד עם האתלטים שלהם, איך לעזור לאתלטים שלהם להפוך להיות רצים טובים יותר וכיצד להתמודד עם פציעות. תמיד זה מאד מעניין איך מאמנים מתמודדים עם נושאים מסויימים, מה שמשתנה ממדינה למדינה שבה אני מבקר.  גיליתי שהמאמנים והרצים הישראלים מעוניינים ללמוד הרבה כדי להיות הכי טובים שהם יכולים.

עוד אחד מאירועי השיא בשבוע הזה היה צפייה בעשרות האלפים שהוזנקו למקצים השונים. זה מדהים לחשוב שלמרתון תל אביב יש 35,000 רצים לאחר 6 שנים בלבד מאז התקיים האירוע. זה מראה כמה פוטנציאל גדילה יש לאירוע הזה, וכמה אנשים מעורבים בספורט. אירוע גדול כמו מרתון תל-אביב נותן לרצים מטרה גדולה שאליה הם מתכוננים לאורך כל השנה.

מאד התרשמתי מתל-אביב, מהיופי שלה, מהאזורים ההסטוריים, ממזג האוויר, מהאוכל ומהאנשים. כל מי שפגשתי היה חברותי והרגשתי בבית. בערב האחרון שלי בעיר צפיתי בשקיעה המדהימה בחוף הים, מה שגרם לי לרצות להישאר עוד קצת. אני מקווה בעתיד לחזור לתל-אביב ולהתחרות במרתון וכמובן להראות למשפחה שלי איזו מדינה נפלאה היא ישראל.

שלכם,

אנדרו למנצ'לו.
 

  • צילום: ספורטווב

סגור