המהפך של גדי סתיו

| שתף |

"אם אתה לא רוצה לפגוש את אישתך בקרוב כדאי שתתחיל לדאוג לעצמך", כך אמר הרופא לגדי סתיו ששקל כ-115 ק"ג לאחר שאשתו נפטרה. המשפט המטלטל גרם לו להתחיל לרוץ והשבוע הוא סיים את המרתון השלישי בחייו.

תאריך: 02/10/14, מאת: דפנה פרחי

גדי סתיו (48) שקל עד לפני חמש שנים 115 ק"ג. ביקור גורלי אצל הרופא שלו זיעזע אותו והוא החליט לקחת את עצמו בידיים ולהתחיל לעסוק בפעילות גופנית. לא היה לו מושג שהירידה במשקל תביא עימה שלושה מרתונים וגילוי עולם חדש שהתמכר אליו.

פגשתי את גדי במרתון ברלין האחרון, במסגרת המשלחת הישראלית של פרוגרס תורס. "את חייבת לדבר עם גדי", הפציר בי קובי בכמן, מנהל המשלחת. יומיים לאחר מכן ישבנו ישבנו באחד מסניפי ה"סטאר-באקס", הממוקם בדיוק על הקילומטר ה-33 של המרתון וסמוך למלון שבו ישנו. "הכל התחיל אחרי שאשתי נפטרה", החל גדי לספר לי. "למרות שאף פעם לא הייתי אדם רזה או כזה שעוסק בפעילות גופנית, אבל אחרי שאשתי נפטרה התחילה ההתדרדרות". לאחר שהגיע למשקל של 115 ק"ג הוא ביקר אצל הרופא ומשפט אחד שלו זיעזע את עולמו: "אם אתה לא רוצה לפגוש את אישתך בקרוב כדאי שתתחיל לדאוג לעצמך".


גדי של פעם

לאחר הביקור המטלטל אצל הרופא, נשלח גדי לדיאטנית של קופת החולים, כדי לטפל בתזונה, בכולסטרול, לחץ הדם וכדומה, ובין היתר הדיאטנית אמרה לו להתחיל לעשות הליכות. "התחלתי באמת לעשות הליכות בפארק הרצליה, ובאמת לאחר מספר שבועות התחלתי לראות ירידה במשקל". הוא מספר. "יום אחד", הוא נזכר, "ראיתי אנשים רצים בפארק. אני המשכתי ללכת, והם כל פעם חלפו על פני, הם רצו ורצו ואני הייתי המום". לאחר מכן, התברר לגדי שהיו אלו מוטי מזרחי ואלונה אברין המאמנים הידועים. "החלטתי שאני גם צריך לנסות לרוץ, והכנסתי להליכות שלי ריצות בהדרגה. השבועות עברו וגם החודשים ראיתי שאני מתקדם ומסוגל לרוץ 10 ק"מ".

בתקופה זו, גדי כבר השיל ממשקלו קרוב ל-20 ק"ג, והחליט לפנות למאמן מקצועי. בבוקר אחד הוא שלח מספר אימיילים והראשון שחזר אליו היה אריאל הלר מקבוצת MyWay. בשיחה הראשונה בינהם הלר אמר לגדי שאם הוא כבר מסוגל לרוץ 10 ק"מ, הוא יכול להצטרף לקבוצה לרוץ במרתון רומא שיתקיים בעוד ארבעה וחצי חודשים. גדי נענה לאתגר, למרות שהיה מעט חסר אמונה בשל הזמן הקצר והאתגר הגדול. השאר הסטוריה. גדי השלים את מרתון רומא ואחריו המשיך להתאמן. המשקל העודף נעלם לחלוטין, והיום אם מסתכלים על גדי בלי לדעת את הרקע המוקדם שלו, קשה להאמין שעל הגוף הזה היו עוד 40 קילוגרמים מיותרים. בין המרתונים הוא השתתף גם בענף הטריאתלון, וכבר עכשיו, הוא מסמן את המטרות הבאות.

"באחת מסדנאות ההעצמה שהשתתפתי בהן בעבר, הציג בפנינו המנחה מישהו שחזר לא מזמן לאחר שסיים את מרתון אמסטרדם. הוא לא היה נראה בעל מבנה של רץ מובהק, ואז הבנתי שאולי גם אני יכול לרוץ מרתון". היום גדי מנהל אורח חיים שונה לחלוטין ממה שניהל בעבר. תוך כדי שהוא עובד כעורך דין, יש לו שני ילדים בני 18, ו-26 ובת זוג (מורה לחינוך גופני ומשתתפת במרוצי חצי מרתון). "לקח לי הרבה זמן למצוא את האיזון בין לא לפחד לאכול לבין להתאמן", הוא מסכם. "אם מישהו יקרא את הסיפור שלי ויתחיל לרוץ, אז עשיתי את שלי".


השבוע במרתון ברלין

 

  • מימין: גדי סתיו בסיום מרתון ברלין, משמאל: לפני מספר שנים בעודף משקל

סגור